NOWOŚĆ

Podwyższona białość powierzchni MetsäBoard Classic WKL

Podwyższona białość powierzchni MetsäBoard Classic WKL

Należąca do Metsä Group spółka Metsä Board zwiększyła białość powlekanego, białego kraftlinera MetsäBoard Classic WKL. Ulepszony produkt nadaje się znakomicie do druku in-line i konwencjonalnego druku fleksograficznego o wysokiej jakości. Ponieważ umożliwia szybkie wysychanie farb bez użycia suszarek, nadaje się również do druku cyfrowego z użyciem wodnych farb drukarskich.

Wyższa białość to nie tylko estetyczny wygląd, ale również większy kontrast między obszarami zadrukowanymi i niezadrukowanymi. Zwiększona białość oznacza szereg nowych możliwości, szczególnie dla klientów, którzy korzystają z druku cyfrowego z użyciem farb na bazie wody, ponieważ szybkie wysychanie farb jest znaną zaletą tego gatunku.

– MetsäBoard Classic WKL zapewnia znakomitą jakość druku i najwyższą wydajność produkcji. Ten kraftliner nadaje się idealnie do produkcji opakowań detalicznych z tektury falistej. Szybkie wysychanie farb oznacza również oszczędność energii, a tym samym obniżenie emisji dwutlenku węgla związanej z drukiem – powiedziała Leena Yliniemi, Technical Marketing Director, Metsä Board. 

Kraftliner MetsäBoard Classic WKL nadaje się do pakowania żywności, ponieważ do jego produkcji używa się pierwotnych mas włóknistych, wytwarzanych z surowców, które pochodzą z północnych lasów zarządzanych w zrównoważony sposób i są w 100% identyfikowalne. Wszystkie produkty Metsä Board są wytwarzane zgodnie z najwyższymi standardami ochrony środowiska i bezpieczeństwa oraz mają certyfikaty kontroli pochodzenia PEFCTM i FSC®. MetsäBoard Classic WKL jest dostępny w gramaturach 135-175 g/m² i nadaje się idealnie do produkcji opakowań gotowych na półkę i przeznaczonych do sprzedaży detalicznej takich produktów jak owoce i warzywa, żywność przetworzona i elektronika użytkowa.

www.metsaboard.com

Dodane tagi