ARTYKUŁ

W obiektywie - API.PL na FestiwalDruku.pl

W obiektywie - API.PL na FestiwalDruku.pl

Wrześniowe targi reklamy i poligrafii to najważniejsze wydarzenie wystawiennicze branży w drugiej połowie roku. To również szansa na prezentację nowych rozwiązań szerokiej rzeszy zwiedzających. W tym roku API.PL swoją ofertę prezentowało aż na 3 stanowiskach.

Pierwsze stoisko było wykorzystane do testów szybkości i uszlachetniania druku w technologii UV - prezentacja rozwiązań firmy HandTop oraz mediów do druku ekosolwentowego i UV. Na kolejnym stanowisku miała miejsce prezentacja najciekawszych linii produkcyjnych do druku na tekstyliach - rozwiązania renomowanych producentów takich jak EPSON, Transmatic, Metalnox oraz Plastgrommet. API.PL można też było spotkać na stoisku - firmy EPSON, której API.PL jest autoryzowanym partnerem w zakresie druku sublimacyjnego, ekosolwentowego oraz pigmentowego.
www.api.pl

 


Główną gwiazdą stoiska poświęconego drukowi UV był nagrodzony Złotym Medalem ploter HandTop HT2512 UV z innowacyjnym zastosowaniem 3 rzędów głowic Ricoh, który pozwala w jednym przebiegu karetki położyć poddruk białym atramentem, zadruk CMYK oraz uszlachetnić wydruk lakierem. Ta innowacja wsparta jest specjalnym rozłożeniem lamp LED, która pozwala uzyskać optymalny efekt jakości uszlachetniania lakierem przy minimalizacji ilości zabrudzeń.


Na stoisku druku UV zaprezentowane zostały również najciekawsze media do druku marki VESLINE: folie monomerowe, folie OWV (nowość w ofercie), tapety, papiery graficzne, canvasy. Efekt uszlachetniania lakierem zrobił wrażenie nie tylko na Jury targów. Odwiedzający FestiwalDruku.pl również doceniali jakość, precyzję, ale i szybkość w jakiej można uzyskać takie efekty.


Stoisko dedykowane technologiom druku na tekstyliach również cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Prezentowano ciekawe zestawienia urządzeń w gotowe linie produkcyjne oraz nietuzinkowe przykłady wykorzystania technologii w produkcji gadżetów, nie tylko tekstylnych. Na miejscu dostępny był również konsultant z Europejskiego Funduszu Leasingowego, który doradzał w sprawach związanych z wyborem sposobu finansowania urządzeń z oferty API.PL.


Klienci mieli możliwość przeprowadzenia własnych prób na dostępnych oraz własnych materiałach, a rezultaty mogli przedyskutować z ekspertami z API.PL.


Przykładem gadżetu, który zdobył serca zwiedzających jest torba na zakupy zdobiona FOLIĄ FLEX z oferty API.PL aplikowaną za pomocą termotransferu na gotowy produkt, a następnie wykorzystującą oczkarkę do tekstyliów marki Plastgrommet oczkowana.


Kalandry i prasy marki Transmatic są ważnym elementem oferty firmy API.PL. Na targach poza prasami można było poznać funkcjonalność modelu kalandra Transmatic 7240 Sport, na który w zestawie z ploterem EPSON SureColor SC-F6200 została przygotowana specjalna oferta.

 

Dodane tagi