ARTYKUŁ

Mutoh o FestiwalDruku.pl – jedne z lepszych targów w ostatnich latach

Z „przytupem” zaznaczyły swoją obecność japońskie plotery marki Mutoh na warszawskich targach FestiwalDruku.pl. Były premiery, nagrody, pełna oferta w liczbie 9 maszyn i co najważniejsze - liczne kontrakty.

Polski dystrybutor marki Mutoh, potwierdza, że były to dla marki Mutoh jedne z lepszych targów w ostatnich czasach.

– Decyzje zakupowe, które zostały podjęte bezpośrednio na tych targach, potwierdzają klasę dystrybuowanych przez nas od lat urządzeń. To nie jest przypadek, a suma wielu czynników, które zostały przez nabywców docenione – mówi Paweł Stania, z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe.

- Za marką Mutoh przemawia ich japońska kultura techniczna, parametry, solidność wykonania, komfort użytkowania, dziesiątki przemyślanych rozwiązań. Do tego dochodzi oprogramowanie RIP marki ONYX, które pozwala wydobyć potencjał tych maszyn. Ot, nieskromnie mówiąc, przepis na rynkowy sukces – dodaje.

Na swoim stoisku, firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentowała urządzenia pracujące w kilku technologiach: ekologicznej technologii żywicznej (UMS), LED-UV i sublimacyjnej.

Technologia żywiczna UMS
Plotery ValueJet serii X pracują w technologii żywicznej. Oznacza to, że drukują ekologicznymi, certyfikowanymi w Europie (przez EUROFINS) atramentami Mutoh UMS. To co odróżnia te atramenty od innych „eko” rozwiązań na rynku to ich skład, który bazuje na żywicach. Co więcej, szeroki gamut kolorystyczny pozwala drukować wymagane przez korporacje kolory i to z palety CMYK.

Plotery ValueJet serii X różnią się szerokością i wydajnością. W zależności od wymagań i potrzeb użytkownika, ich prędkość maksymalna sięga od 15 do prawie 100 m2/h. Wszystkie natomiast posiadają cechę wspólną – japońskie technologie: Mutoh Intelligent Interweaving i Mutoh DropMaster X.

LED-UV - technologia przyszłości w formacie A2+ i A3+
- W ostatnich 2 miesiącach plotery LED marki Mutoh zdobyły wiele nagród na całym świecie. Cieszymy się, że nie inaczej było na warszawskim Festiwalu, gdzie drukarki ValueJet 426UF i 626UF zostały uhonorowane Złotym Medalem przez profesjonalne jury – podkreśla Paweł Stania.
„Biurkowe” drukarki LED-UV nie tylko idealnie sprawdzają się w bezpośrednim znakowaniu gadżetów. To tak naprawdę „małe flatbedy”, z powodzeniem pracujące w punktach ksero, agencjach reklamowych, u producentów nagród, gier, zabawek, na zakładach przemysłowych znakujących panele i podzespoły skończywszy.

LED-UV - technologia przyszłości w szerokości 162 cm
Również w technologii LED drukował ploter Mutoh ValueJet 1626 UH, który umożliwia druk zarówno na materiałach sztywnych, jak i elastycznych w szerokości do 1,62 metra. Urządzenie wykorzystuje 2 rodzaje atramentów tzw. „rigid” do mediów sztywnych (np. płyt) oraz „roll”, które cechują się wysoką rozciągliwością, tak ważną przy zadruku materiałów elastycznych, np. folii wylewanych.

Oprogramowanie ONYX
Podczas targów wielkoformatowe plotery rolowe i LED-UV marki Mutoh, drukowały z jednej, centralnej stacji roboczej wyposażonej w wydajne oprogramowanie ONYX Thrive.

- Dziękujemy wszystkim gościom targowym za odwiedzenie naszego stoiska. Tym, którzy nie mieli okazji przekonać się na Festiwalu o możliwościach ploterów Mutoh, zapraszamy na październikowe Seminarium Wielkoformatowe w Opolu, które zostało objęte patronatem OOH magazine – dodaje na koniec Paweł Stania.
www.atrium.com.pl