Artykuły Promocyjne, Wielki Format

Inspirujące Warsztaty Tekstylne w Atrium Centrum Ploterowe

9 i 10 czerwca 2022 w nowym Centrum Demonstracyjnym w Opolu, firmy Atrium i IKONOS, będą prezentować flagowe modele ploterów do druku i wycinania na tekstyliach. Udział w Warsztatach Tekstylnych jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie www Atrium.

Niniejsze wydarzenie, to okazja do wymiany doświadczeń i licznych inspiracji. To także bodziec do przygotowania ciekawszej, szczegółowej oferty, wzbogaconej próbkami, gotowymi produktami czy nieszablonowymi realizacjami. Na Warsztatach zaprezentowane będą trendy na sezon 2022/23, będzie można dowiedzieć się o najnowszych technologiach wykorzystywanych w druku i zdobieniu tkanin. Wydarzenie, to okazja do wejścia (lub poszerzenia swojej oferty) o wysokomarżowy biznes znakowania tekstyliów. Jest to unikalna możliwość zapoznania się z materiałami i urządzeniami potrzebnymi do przygotowania i produkcji nadruków na tekstyliach, w tym: tkaninami, dzianinami, papierami i flagami do sublimacji, a także bezzapachowymi, ekologicznymi i ekonomicznymi atramentami do sublimacji. W czasie trwania warsztatów nie zabraknie atrakcyjnych promocji.

W programie:

 1. Prezentacje i pokazy najnowszych ploterów DTF 30 i DTF Mutoh 628

DTF Mutoh 628 to kompaktowy zestaw drukujący, składający się z plotera, shakera oraz wygrzewarki do proszku. Jest to produkcyjny zestaw przeznaczony do dużych nakładów. Urządzenie drukuje na folii, którą następnie wgrzewa się w materiały różnego rodzaju, metodą druku pośredniego DTF.

W urządzeniu tym mają zastosowanie atramenty z certyfikatem OEKO-TEX®, a niska emisja do środowiska naturalnego pozytywnie wyróżnia tę drukarkę jako przyjazną dla otoczenia i operatora. Kolejnymi zaletami DTF Mutoh 628, które stawiają go ponad rozwiązaniami konkurencyjnymi  są niskie koszty eksploatacji – zużycie atramentu, oszczędność używanych mediów, a także odzysk proszku.

DTF 30 to ploter do produkcji nadruków w technologii DTF, dedykowany szczególnie do pracy z niewielkimi partiami. Idealnie sprawdzi się w druku na koszulkach, znakowaniu odzieży roboczej i technicznej, znakowaniu odzieży sportowej, a nawet obuwia.

Portfolio obsługiwanych przez ploter DTF 30 materiałów jest bardzo szerokie i obejmuje większość tekstyliów i tkanin dostępnych na rynku – od naturalnych, takich jak bawełna, czy skóra, po poliester.

DTF 30 wyposażony jest w najnowszej generacji, podwójną głowice Epson. Rozdzielczość druku wynosi od 360 do 2880 dpi. Prędkość druku to 3,5m2 CMYK WW, a szerokość zadruku 30 cm

 1. Druk sublimacyjny na tekstyliach w wykorzystaniem ploterów Mutoh XpertJet 1642WR i Mutoh RJ-900 XG

 Folie Flex-Flock, tkaniny, dzianiny, flagi, papiery sublimacyjne, atramenty.

 warsztaty aplikacji FOLII FLEX I FLOCK z wykorzystaniem plotera tnącego Summa S-One D60. Folie FLEX/FLOCK to materiały najwyższej jakości dedykowane do wycinania na ploterach tnących, przeznaczone do aplikacji termo-transferem na koszulkach, odzieży sportowej itp.

 • prezentacja atramentów sublimacyjnych, w tym nowości w ofercie – atramentu Ultra Vision Sublimacja Plus. Jest to wysokiej jakości atrament na bazie barwników rozproszonych, przeznaczony do druku metodą sublimacji pośredniej i bezpośredniej ploterami wyposażonymi w głowice Epson od DX4 do TFP. Charakteryzuje go bardzo dobra wydajność, znakomite odwzorowanie kolorów, błyszcząca i żywa kolorystyka, wysokie stężenie barwników, szybkie schnięcie, podwyższona odporność na pranie. Przeznaczony jest zarówno do druku na papierach sublimacyjnych jak i do druku bezpośredniego na materiałach poliestrowych. Oprócz kolorystyki CMYK, dostępny również w modnych kolorach FLUO PINK oraz FLUO YELLOW.
 • warsztaty druku na papierach do sublimacji – wysokiej jakości papiery sublimacyjne do termo-transferu, umożliwiające uzyskania znakomitych efektów w zakresie zdobienia oraz żywych, powtarzalnych kolorów.
 • prezentacja NOWOŚCI w ofercie IKONOS – tekstyliów z linii HOME DECOR – szeroki wachlarz tkanin do druku sublimacyjnego i transferowego, znakomicie sprawdzających się jako materiały dekoracyjne i elementy wykończenia wnętrz. Rodzinę tekstyliów z linii HOME DECOR tworzą:
 • TKANINA MICROFIBER POLAR
 • TKANINA MICROFIBER CLEAN GLASS
 • TKANINA MICROFIBER TOWEL
 • TKANINA VELOR COVER
 • TKANINA PLUSH
 • DZIANINA FLAGOWA MESH
 • TKANINA BACKLIT IKONOS UV/LATEX
 • prezentacja FLAG DO SUBLIMACJI IKONOS – wysokiej jakości klasyczny materiał flagowy bez papieru podkładowego do druku sublimacyjnego bezpośredniego oraz pośredniego przy użyciu papieru do sublimacji. Zapewnia doskonałe nasycenia kolorów po obu stronach drukowanego materiału. Materiał nie zawiera PCV.
 • prezentacja klasycznej linii tekstyliów do druku, w skład której wchodzą między innymi:
 • TKANINA BACKLIT IKO­NOS B1 175g UV/LATEX
 • DZIANINA BACKLIT IKONOS B1 270g SUB
 • DZIANINA STRETCH IKONOS LIGHT B1 230g SUB/LATEX
 • DZIANINA BLOCKOUT IKONOS BLACK BACK B1 175G SUB/UV/LATEX
 • DZIANINA DECOR IKONOS B1 200g SUB/LATEX
 • DZIANINA DISPLAY IKONOS B1 220g SUB/LATEX

Szczegóły o tekstyliach i obecnych promocjach na ww. tkaniny i dzianiny do druku sublimacyjnego, można znaleźć na stronie ikonos.pl.

OOH magazine jest partnerem medialnym wydarzenia.