Wielki Format

Przemysłowy hybrydowy ploter EFI Pro 30F

EFI Pro 30f to „pełno-wymiarowa”, przemysłowa drukarka stołowa LED-UV o obszarze roboczym 3.05 x 2.05 m, dystrybuowana przez Atrium Centrum Ploterowe. W ploterze EFI Pro 30f zastosowano szereg najnowocześniejszych na rynku rozwiązań technologicznych, o czym poniżej. EFI Pro jest pierwszą drukarką EFI, która umożliwia użytkownikom drukowanie na nośnikach o grubości do 10 cm.

Dzięki temu profesjonalnemu urządzaniu, możliwy jest druk szerokiego spektrum aplikacji: klasycznych grafik (reklamy, szyldy, opakowania, grafiki targowe, wyposażenie sklepów, dekoracje), grafik lentykularnych, nośników o nieregularnym kształcie, ciężkich materiałów, mediów „egzotycznych”, w tym szkła, kamienia, różnych metali, płyt meblowych, itd.

Dzięki podwójnej konfiguracji CMYK oraz 4 kanałom druku białym atramentem EFI Pro 30f osiąga niezwykłą produktywność, prędkość i jakość wydruków, a także doskonałe krycie i saturację koloru białego. 12 głowic grayscalowych (zmienna wielkość kropli atramentu) umożliwia szybki druk grafik o dużej złożoności szczegółów w jakości fotograficznej, jak i wielkich, jednokolorowych apli.

Drukarka EFI Pro 30f jest również wyposażona w technologię druku Ultra Drop ze zmienną skalą szarości w od 7pl do 21pl (pikolitrów), co zapewnia precyzyjne rozmieszczenie kropli, lepsze gradienty i bardziej płynne przejścia tonalne. EFI Pro 30f wyposażono w intuicyjny graficzny interfejs użytkownika (GUI), który umożliwia lepsze zarządzanie układem prac (wydruków) na płaskim stole. GUI pozwala również na łatwiejsze konfigurowanie druku dwustronnego.

Model EFI Pro 30f charakteryzuje się przemysłowa konstrukcją, precyzją i niezawodnością dzięki zastosowaniu napędu liniowego zamiast paska zębatego, możliwością precyzyjnej regulacji powierzchni stołu +/- 50 mikronów, większa ilością stref podsysu, które przekładają się na lepsze pozycjonowanie i mniejszy pobór mocy. Maksymalna prędkość produkcyjna drukarki wynosi 198 m²/h (bez paskowania). Drukarka umożliwia druk w maksymalnej rozdzielczości 1200 dpi.

Dzięki oprogramowaniu EFI Fiery drukarka charakteryzuje się mniejszym zużyciem atramentu o około 30% w stosunku do maszyn konkurencyjnych.

Ploter dedykowany jest do zastosowań na skalę przemysłową – do dużych drukarni oraz agencji reklamowych.