Druk Cyfrowy

Ricoh Pro™ VC20000 i Pro™ V20000 w rosyjskiej drukarni T 8

Sergey Boev, Technical Director of T 8
Sergey Boev, Technical Director of T 8

T 8, największa rosyjska drukarnia cyfrowa oferująca druk książek na życzenie, zainwestowała w atramentowe systemy produkcyjne na papier ciągły Ricoh. Firma zmodernizowała swój park maszynowy i wzbogaciła go o Ricoh Pro™ VC20000 oraz Pro™V20000.

T 8  postawiło również na dwie maszyny Ricoh Pro V20100, Ricoh Pro™ VC20000 oraz dwa systemy Ricoh Pro™ C9200 (wykorzystywane głównie do druku okładek książek), w celu stworzenia szybkiego, wysoce zintegrowanego i zoptymalizowanego środowiska produkcyjnego.

– Zależało nam na ujednoliceniu i zyskaniu możliwości elastycznego planowania procesu produkcyjnego. Wcześniej korzystaliśmy z rozwiązań różnych producentów. Wymagało to przygotowania impozycji dostosowanej do każdego z tych systemów. Przez to nie mogliśmy sprawnie przenieść zlecenia z jednej maszyny na drugą. Sprawiało to też, że produkcja pojedynczych sztuk książek była zbyt czasochłonna, a nam zależało na maksymalnym przyspieszeniu realizacji prac. Elastyczność, którą dają nam systemy Ricoh pozwala nam dostosować się do trendów na rynku. W ciągu ostatnich 3 lat zaobserwowaliśmy spadek nakładów z 200 do 30 sztuk przy jednoczesnym wzroście zamówień – komentuje Sergey Boev, Technical Director w T 8. 

 https://www.ricoh.pl