Wielki Format

Niecodzienne Warsztaty w Atrium Centrum Ploterowe

W dniach 2–3 grudnia br. w siedzibie firmy Atrium Centrum Ploterowe w Opolu odbędą się bezpłatne warsztaty z zakresu oklejania samochodów i witryn, obsługi plotera laserowego, druku UV i solwentowego, druku na gadżetach, znakowania koszulek, tworzenia naklejek, a także zadruku i aplikacji tapet atramentami żywicznymi. Warsztaty poprowadzą branżowi specjaliści z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło OOH magazine.

Atrium Centrum Ploterowe zaprosiło do współpracy specjalistów z sześciu znanych w branży firm, którzy podzielą się z uczestnikami warsztatów swoją wiedzą i odpowiedzą na wszystkie pytania.

– Firma Panel 66 poprowadzi warsztaty z oklejania pojazdów foliami wylewanymi Grafityp. Panel 66 to uczestnik wielu imprez i eventów w zakresie wyklejania pojazdów, zdobywca 2. miejsca na targach RemaDays 2020 w konkursie Wrap!t Show (oklejaniu samochodu na czas).

– Zagadnieniami uszlachetniania ścian, szyb i tapetowania zajmą się przedstawiciele firmy ReklamArt Studio – agencji zajmującej się reklamą zewnętrzną, wewnętrzną i mobilną, która specjalizuje się w tworzeniu projektów graficznych, oklejaniu witryn, szyb i samochodów oraz w tworzeniu reklamy świetlnej.

– Specyfikę druku na tekstyliach przedstawią eksperci marki Barbarians. Kolekcja firmy to pełna gama odzieży sportowej i technicznej dla dzieci i dorosłych, a także torby i akcesoria – kominy, rękawki czy opaski.

– Anir-druk to profesjonaliści w zdobieniu odzieży i akcesoriów, działający od 1997 r. Firma specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu nadruków na ubraniach i akcesoriach. Współpracuje m.in. z uczelniami i artystami, służąc im wiedzą i bogatym doświadczeniem. W swojej działalności Anir-druk stosuje techniki termotransferu Flex i Flock, DTF, sitodruku bezpośredniego, transferu plastizolowego i haftu.

– Druk na gadżetach, tabliczkach znamionowych, a także druk dyplomów to specjalizacja firmy Columbex, która podzieli się swoim doświadczeniem z zakresu produkcji trofeów sportowych. W swojej szerokiej ofercie firma posiada puchary, statuetki, medale i wiele akcesoriów.

– Tajniki cięcia laserem, grawerowania i produkcji upominków z drewna przybliży firma 3dmon, specjalizująca się w wykonywaniu wysokiej jakości grawerów w sklejce, drewnie, filcu i laminatach. Produkuje eleganckie i ekologiczne gadżety reklamowe jak breloki, podstawki pod telefony czy portfele magnetyczne. Zajmuje się również realizacją personalizowanych elementów dekoracyjnych.

Podczas spotkania oprócz pokazów oklejania aut i aplikacji tapet zaprezentowane zostaną plotery drukujące i tnące marek Mutoh, Artemis i Summa. Wśród urządzeń znajdą się drukarki Mutoh XPJ 1642WR i RJ – 900 i, laser Artemis SF CO2, tnący ploter Summa S One 120, a także kalander Artemis PX-180. Przewidziano również prezentację najnowszego oprogramowania VerteLith do ploterów gadżetowych marki Mutoh. Ponadto uczestnicy będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem takich mediów jak flex i flock wraz z zastosowaniem na odzieży, tekstyliami do sublimacji, folią wylewaną do oklejania samochodów, tapetami, a także mediami do dekoracji wnętrz.

Impreza, tak jak poprzednie tego typu inicjatywy Atrium, cieszy się dużym zainteresowaniem firm poszukujących nowych inspiracji i solidnych branżowych umiejętności.

Szczegółowe informacje na temat warsztatów oraz formularz rejestracyjny na stronie organizatora: Warsztaty 2-3.12.2021 r. | Atrium Centrum Ploterowe