Wielki Format

Niecodzienna instalacja plotera EFI Pro 16h w Nowym Sączu

Instalacje ploterów do druku wielkoformatowego potrafią być niezwykłe. Taka niecodzienna instalacja drukarki EFI Pro 16h miała miejsce 4 listopada bieżącego roku  w Nowym Sączu (woj. małopolskie). By drukarka mogła stanąć w docelowym miejscu, musiała zostać wyburzona jedna ze ścian budynku a ploter o wadze 1 235 kg (z podstawą: 1 600 kg) i szerokości 3,48 m został wciągnięty przez okno na drugie piętro budynku za pomocą dźwigu.

Maszyna została wcześniej odpowiednio zabezpieczona, zaś cała operacja jej  wciągania do budynku przebiegła niezwykle sprawnie i trwała zaledwie 30 minut.

Nabywca urządzenia, firma z Nowego Sącza oferuje wielofunkcyjne szafki szkolne z grafikami, meble na zamówienie oraz stojaki mobilne do sieci marketów. Wyróżnikiem jej portfolio są: unikatowa technologia nadruku motywów, trwałość oraz wysoka jakość wykonania produktów. EFI Pro 16h posłuży jej do zadruku stalowych szafek, folii do oklejania szafek szkolnych, materiałów do podświetleń, jak również druku gotowych do użycia regałów sklepowych oraz POS.

Nagrodzona Złotym Medalem 2020 MTP hybrydowa drukarka EFI Pro 16h to urządzenie do zadań specjalnych. „Złota medalistka” gwarantuje niskie koszty eksploatacji przy bezkonkurencyjnej jakości druku. Dzięki hybrydowej budowie ma możliwość druku na materiałach elastycznych i sztywnych w szerokości do 165 cm i grubości materiału do 5 cm. Wysoka rozdzielczość druku i  technologia zmiennej kropli umożliwiają osiągnięcie prawie fotograficznej jakości, nasyconych kolorów i  gładkich przejść tonalnych. Rzeczywista prędkość produkcyjna 91 m2/h sprzyja szybkiej realizacji prac.

Dystrybutorem ploterów EFI jest firma Atrium Centrum Ploterowe z Opola, w której zwykło się mawiać, że „rzeczy niemożliwe nie istnieją”. Sukces,  jakim okazała się instalacja tak dużego urządzenia jak EFI Pro 16h w tak trudnych i specyficznych warunkach, zdaje się potwierdzać, że jest to powiedzenie w pełni prawdziwe.

www.atrium.com.pl