Etykiety i opakowania

The Paper Lid Company i Metsä Board przedstawiają tekturową pokrywkę do kubków na napoje. W 100% do recyklingu

W wyniku długotrwałej współpracy pomiędzy fińskim startupem The Paper Lid Company i Metsä Board – która jest częścią Metsä Group – opracowano tekturową pokrywkę do kubków na napoje na wynos w 100% nadającą się do recyklingu.

Pokrywka, która jest wykonana z nadającej się do recyklingu tektury z barierą dyspersyjną, może być używana z gorącymi lub zimnymi napojami. Zastosowanie nowatorskiej technologii, opracowanej przez The Paper Lid Company, umożliwia formowanie tektury w pożądany kształt. W rezultacie uzyskano jednoczęściową pokrywkę, która pewnie trzyma się na miejscu i ma cechy porównywalne z tradycyjnie stosowaną pokrywką z plastiku.

– Zmniejszenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych jest niezwykle ważne i wraz z naszymi partnerami nieustannie opracowujemy i testujemy innowacyjne rozwiązania, oparte na koncepcji gospodarki obiegowej” – powiedział Ilkka Harju, Packaging Services Director EMEA and APAC, Metsä Board. – Pokrywka tekturowa jest doskonałym przykładem takiego rozwiązania.

– Nad stworzeniem tekturowej pokrywki w 100% nadającej się do recyklingu pracowaliśmy przez wiele lat, a teraz – dzięki nieocenionemu wsparciu Metsä Board – udało nam się stworzyć funkcjonalne rozwiązanie – powiedział Matti Salonoja, założyciel The Paper Lid Company.

Nowy produkt od początku cieszy się dużym zainteresowaniem, a urządzenia produkcyjne w Masku, w południowo-zachodniej Finlandii, są gotowe do rozpoczęcia produkcji na pełną skalę. – Jestem niezmiernie podekscytowany możliwością wprowadzenia tej koncepcji na rynek – powiedział Salonoja. – Tektura z odnawialnych włókien pierwotnych jest z natury surowcem zrównoważonym, a dzięki połączeniu naszej wiedzy z wiedzą Metsä Board udało nam się wprowadzić innowacyjne rozwiązanie, które naszym zdaniem ma ogromny potencjał, aby zmienić rynek kubków do napojów na wynos.

Pokrywka z tektury ma ślad węglowy o ponad 50% niższy niż pokrywka z tworzywa sztucznego i w pełni nadaje się do recyklingu.

www.metsaboard.com