Druk Cyfrowy

Canon prezentuje nowy moduł wykrywania do urządzeń serii imagePRESS C910

Canon wprowadza na rynek nowy moduł wykrywania do urządzeń serii imagePRESS C910. To odpowiedź producenta na rosnące zainteresowanie narzędziami automatyzującymi druk. Nowy moduł pozwoli zarówno przedsiębiorstwom z branży poligraficznej, jak i wewnętrznym firmowym zespołom odpowiedzialnym za druk, dostarczać wydruki najwyższej jakości w krótszym czasie i bez konieczności manualnej interwencji operatora.

Moduł Sensing Unit składa się z dwóch części – sensora obrazu oraz czujnika spektrofotometrycznego. Na bieżąco monitorują one ton koloru oraz dopasowanie przód/tył każdego wydruku. Eliminując potrzebę czasochłonnej manualnej kalibracji, urządzenie automatycznie dostosowuje parametry, aby odpowiadały wprowadzonym ustawieniom od pierwszej do ostatniej strony. Regulacja następuje w czasie rzeczywistym z uwzględnieniem wykorzystywanego do druku materiału. Wszystko to uzupełnia automatyczna kalibracja koloru, zapewniana przez technologię Multi Density Adjustment Technology (Multi-D.A.T.), która wprowadza stosowne zmiany w trakcie druku.

– imagePRESS C910 to kompleksowe, wielozadaniowe urządzenie produkcyjne, które łączy wydajność, jakość i elastyczność. Od dnia jego premiery doceniane jest zarówno przez dostawców usług druku, jak i firmy wykorzystujące je na własne potrzeby. Aby odpowiadać na bieżące wyzwania i trendy, stale rozwijamy jego możliwości. Zaczęliśmy od dodatkowych modułów wykończeniowych do przycinania broszur wzdłuż długiej krawędzi i oprawy drutowej, a teraz prezentujemy moduł wykrywania – Sensing Unit. To oferta szczególnie interesująca dla klientów, którzy muszą sprostać krótkim terminom realizacji i wysokim wymaganiom, mimo że dysponują niewielkim zespołem – komentuje Hiro Imamura, Vice President, Document Solutions Marketing & Innovation w Canon Europe.

Nowy moduł wykrywania – Sensing Unit dla serii imagePRESS C910 dostępny jest już od 7 październikau przedstawicieli Canon oraz u akredytowanych partnerów producenta.

Więcej informacji TUTAJ.

Więcej informacji na temat dostępnych modułów wykończeniowych do urządzeń serii imagePRESS C910 TUTAJ.