Artykuły, Wielki Format

Automatic Letter Bender – wyginarki do liter 3d oraz spawarki laserowe

Automatic Letter Bender
ALB-02 COMBO PREMIUM 160 ADC

Firma Automatic Letter Bender (ALB) jest międzynarodową firmą technologiczną. Znana jest z dostarczania technologii w zakresie gięcia liter 3D w postaci giętarek do liter. Osiągnęła pozycję lidera na rynku giętarek dzięki sprawdzonej technologii i niezawodności maszyn. Wytrzymałość oraz wysoką precyzję pracy giętarek do liter 3D potwierdza wieloletnie użytkowanie maszyn przez klientów firmy. Firma zapewnia technologię na długie długie lata a przy tym utrzymana jest wysoka jakość pracy urządzeń. Kompleksowa oferta połączona z niezawodnym wsparciem serwisu na każdym etapie współpracy zapewnia klientom wysoką wydajność produkcji oraz komfort pracy. Łatwość obsługi maszyn oraz niska awaryjność to kolejne wyróżniające firmę atuty. Doświadczony serwis dostarcza pomocy klientom i rozwiązań nawet w trudnych, niestandardowych sytuacjach. Elastyczny i sprawny Dział Obsługi Klienta wzmacnia współpracę z klientami.

Firma oferuje również urządzenia pod marką Automatic Laser Welder. Oferta skierowana jest do firm zajmujących sie spawaniem przemysłowym. W ofercie znajdują się ręczne spawarki laserowe zarówno o mocy 500 W w technologii YAG, a także spawarki przemysłowe o mocy 1,0 kW i 1,5 kW w technologii FIBER. Urządzenia te w szczególności nadają się do spawania cienkich blach ze stali nierdzewnej 0,6 mm jak i aluminium w grubości 1-2 mm. Blachy po spawaniu nie wymagają żadnej obróbki szlifowania i polerowania.

Firma w swoim asortymencie oferuje też akcesoria do budowy liter 3D tj. taśmy aluminiowe ze stali nierdzewnej, kleje, ręczne narzędzia do produkcji liter. Szeroki wybór taśm i profili o różnorodnych rantach pozwala realizować każde indywidualne zamówienie.

Różnorodność maszyn
W ofercie ALB jest wiele maszyn o różnych technologiach gięcia – ich wybór zależy przede wszystkim od profilu produkcji klienta, od rodzaju, grubości i szerokości stosowanych materiałów jak też od wielkości produkowanych liter.

Automatic Letter Bender

Automatic Laser Welder

Precyzja posuwu i gięcia

Wyginarki do liter 3D firmy ALB wyróżniają się precyzją posuwu (± 0,1-0,2 mm) i precyzją gięcia taśmy, co jest niezbędne do wykonywania liter przestrzennych najwyższej jakości. W tym przypadku powtarzalność parametrów wyginanych form jest niezmiernie istotna. Na efekt finalny wpływa też stabilność maszyn gwarantująca długi czas bezawaryjnej pracy.

Niezaprzeczalną zaletą wyginarek ALB, w porównaniu do innych maszyn jest bardzo dobra jakość użytych akcesoriów do budowy, jak i prosta, nieskomplikowana konstrukcja, dzięki czemu maszyny rzadziej się psują, a tym samym – koszty serwisowania są mniejsze.
Firma przykłada ogromną wagę do odpowiedniej jakości maszyn – wybór części opiera się na starannej selekcji. Jakość liter 3D zależy też od technologii nacinania, która pozostawia krawędź równą, gładką i tym samym estetyczną. Każda część zamienna jest dostępna bezpośrednio z magazynu ALB, dzięki czemu następuje szybka naprawa w przypadku awarii.

Najnowyszym prezentowanym modelem giętarki do liter przestrzennych jest ALB-02 COMBO PREMIUM 160 ADC. Jest to znacząco zmodernizowana wersja cieszącej się bardzo dobrą opinią i popularnością wśród profesjonalistów giętarki COMBO STANDARD (oferowanej od 2016 roku). Kluczowa w nowym modelu maszyny COMBO PREMIUM jest możliwość gięcia taśmy aluminiowej o grubości do 1,5 mm w systemie rolkowym. Przyspiesza to proces gięcia dużych liter czterokrotnie w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań.

COMBO PREMIUM jest doskonałym rozwiązaniem dla klientów, którzy chcą korzystać z funkcjonalnej, bardzo dobrze rozwiniętej technologicznie i uniwersalnej maszyny. Pozwala na tworzenie różnych znaków, biorąc pod uwagę zarówno rodzaj metalu (aluminium lub stal) jak i kształt taśm (proste lub profilowe). Wyginarka ta posiada 2 systemy gnące (rolkowy i patting) z trzema wymiennymi głowicami: głowicę rolkową dużą, głowicę rolkową małą oraz głowicę uderzeniową „patting system”.

Zaletą wyginarki do profili COMBO PREMIUM jest system automatycznego ustawiania głębokości nacinania taśmy – ADC (Automatic Depth Control). Zarówno dla aluminium, jak i stali nierdzewnej.

Zakres wyginanych taśm:
Taśmy aluminiowe: szerokość 20 – 160 mm; grubość 0,4 – 1,5 mm
Taśmy stalowe: szerokość 20 – 140 mm; grubość 0,4 – 0,8 mm
Profile alumiowe: szerokość do 160 mm; grubość 0,4 – 1,0 mm

Ponadto giętarka do profili wyposażona jest w innowacyjny system prostowania taśmy oraz automatycznie podnoszony stół co wpływa na komfort pracy operatora.

System prostowania taśmy ułatwia pracę formowania liter w przypadku używania materiału z rolki. Giętarka do liter 3D posiada również pneumatyczny system zmiennego rozstawu rolek, który automatycznie dopasowuje się do grubości materiału (od 0,4 do 1,5 mm) i umożliwia posów materiału w pełnym zakresie.

Nowością na targach Festiwal Marketingu i Druku po raz pierwszy zaprezentowaną szerszej publiczności była ręczna spawarka laserowa w technologii FIBER. Urządzenie umożliwia spawanie liter przestrzennych z blach aluminiowych przy grubości 1-1,5 mm z drutem aluminiowym spawem ciągłym. Po spawaniu brak jest deformacji i nie jest wymagana dalsza obróbka polerowania czy szlifowania.

www.letterbender.net

Artykuł ukazał się w targowym wydaniu Raportu Dostawców Mediów i Maszyn, dostępnym TUTAJ.