Etykiety i opakowania

Trzecia maszyna atramentowa SCREEN w brytyjskiej drukarni Limpet Labels

Brytyjska drukarnia cyfrowa kupuje trzecią maszynę atramentową SCREEN, aby zwiększyć spójność kolorów przy jednoczesnej oszczędności atramentu.

Specjalista do spraw druku etykiet na rynku brytyjskim firma Limpet Labels,  w miarę wzrostu zapotrzebowania na usługi druku cyfrowego rozszerzyła swój park maszynowy o trzecią maszynę atramentową SCREEN: Truepress Jet L350UV SAI S 7-kolorowa.  Obecnie druk cyfrowy stanowi ponad 80% jej działalności.  – To urządzenie zwiększa naszą gamę kolorów, jednocześnie pomagając nam oszczędzać atrament, dzięki czemu nasze zlecenia są bardziej opłacalne – mówi Nathan Williams, kierownik operacyjny.

Japońskie słowo „sai” oznacza „kolorowy”, a nowa seria SCREEN SAI została stworzona, aby zapewnić właśnie to: pomóc drukarzom w produkcji szerszej gamy kolorów Pantone, aby sprostać bardzo wysokim wymaganiom właścicieli marek.

– Na przykład, aby wydrukować właściwy niebieski kolor, poprzednie generacje maszyn drukarskich często potrzebowały dużych ilości atramentu, nakładanego na różne warstwy. Jednak najnowsza maszyna SCREEN SAI znacznie łatwiej osiąga właściwy kolor i oszczędza około połowy ilości atramentu”. Oprócz oszczędności kosztów, pozwala to firmie Limpet Labels na zaspokojenie rosnącego zainteresowania klientów spełnianiem ambitnych norm ekologicznych. L350UV SAI pomaga również Limpet Labels w jeszcze większym ograniczeniu strat materiałowych, wymagając minimalnej lub zerowej konfiguracji pomiędzy pracami – mówi Williams.

Niezawodność maszyn SCREEN, ich czas pracy (uptime) przekraczający 95% i wysoka prędkość produkcji do 60 metrów na minutę, były kluczowymi argumentami przemawiającymi za decyzją Limpet Labels o zainwestowaniu w trzecią maszynę SCREEN. Aktywna na rynku etykiet chemicznych i przemysłowych, a także w innych sektorach, Limpet Labels współpracuje z SCREEN od siedmiu lat. – Każda generacja sprzętu i oprogramowania SCREEN zapewnia jeszcze większą stabilność i spójność kolorów – podkreśla Williams. – Ta najnowsza, zaawansowana technologia SAI jest tak łatwa w użyciu jak iPad, a nasi operatorzy nie wymagają wielu szkoleń, aby korzystać z maszyny w najlepszy możliwy sposób.

Od czasu przejścia z tonerów na atramentowe liczba zamówień, które firma Limpet Labels produkuje cyfrowo, wzrosła o około 230%. Dzięki atramentowemu drukowi, który umożliwia mu docieranie do nowych rynków zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i kontynentalnej Europie, Limpet spodziewa się, że jego „zdrowy i stały wzrost” będzie kontynuowany, a kolejne inwestycje w cyfrowy druk atramentowy pojawią się w ciągu najbliższych kilku lat. Rozwój Limpet Labels odzwierciedla trwającą zmianę w kierunku druku cyfrowego na szerszym brytyjskim rynku druku.

www.reprograf-grafikus.com.pl