Etykiety i opakowania

Opakowania Maltesers firmy Mars Wrigley UK w pełni zdatne do recyklingu dzięki powlekanej tekturze z barierą dyspersyjną

Firma Mars Wrigley UK zrobiła kolejny krok na swojej drodze do osiągnięcia opakowań będących w 100% wielokrotnego użytku, nadających się do recyklingu lub kompostowania, usuwając czarną okładzinę z tworzywa PE z opakowań Maltesers – doskonale rozpoznawanych na półkach sklepowych od 1930 roku.

Przedsiębiorstwo zastąpiło dotychczas używane opakowanie wielowarstwowe, w którym warstwa wewnętrzna była powleczona tworzywem PE, opakowaniem wykonanym z powlekanej tektury z barierą dyspersyjną. Dzięki nowemu projektowi opakowania roczne zużycie plastiku zostanie obniżone o 82 tony.

W nowym opakowaniu Maltesers zastosowano powlekaną tekturę z barierą dyspersyjną firmy Metsä Board, która w pełni nadaje się do przetwarzania wtórnego, jest biodegradowalna i kompostowalna oraz jest wykonana z pierwotnych mas włóknistych w 100% identyfikowalnych, pochodzących z północnoeuropejskich lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.

– W firmie Mars poważnie traktujemy naszą odpowiedzialność za dostarczanie zrównoważonych opakowań, a dzisiejsza deklaracja informująca o tym, że nasze kultowe pudełko Maltesers nadaje się teraz w pełni do przetworzenia, jest kolejnym ważnym krokiem w naszej podróży w kierunku opakowań, które w 100% nadają się do ponownego wykorzystania, recyklingu lub kompostowania – oświadczył Adam Grant, General Manager, Mars Wrigley UK.

– Jesteśmy wysoce zaangażowani w pomoc markom w opracowywaniu rozwiązań, które odpowiadają na coraz bardziej palącą potrzebę nadania opakowaniom produktów spożywczych bardziej zrównoważonego kierunku – powiedział Matthew Terry, Technical Service Director, South and West Europe, Metsä Board.

www.metsaboard.com