Druk Cyfrowy

Epson rozszerza gamę drukarek biznesowych EcoTank

Firma Epson wprowadza pierwsze drukarki biznesowe EcoTank A3, oferujące ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania dla wielkoformatowych dokumentów biurowych.

Rozszerzając gamę drukarek biznesowych EcoTank, firma Epson wprowadziła na rynek swoje pierwsze wielofunkcyjne urządzenia EcoTank A3 umożliwiające drukowanie kolorowe i monochromatyczne w formacie A3 – L15180i M15180.

Bezkartridżowe rozwiązania zapewniają długotrwałe, bezproblemowe drukowanie, nie wymagają wymiany ani przechowywania pojemników z tuszem oraz stanowią energooszczędną alternatywę dla drukarek laserowych.

– Urządzenia niewymagające większej ingerencji ze strony użytkownika są idealne dla wszystkich firm, które chcą drukować w większych formatach A3 i chcą to robić w sposób zrównoważony – powiedział Robert Reszkowski, Business Sales Manager w Epson Europe.

– Zużywając do 83% mniej energii niż drukarki laserowe, te niewymagające użycia ciepła drukarki atramentowe wykorzystują zbiorniki na atrament o dużej pojemności, co pozwala skrócić czas potrzebny na zarządzanie materiałami eksploatacyjnymi i wyeliminować produkowanie, transportowanie i utylizację kartridżów.  Zamiast tego zbiornik drukarki można napełniać atramentem z butelek o dużej pojemności zapewniających do 7500 wydruków w czerni i 6000 w kolorze – dodaje.

Te urządzenia pozwalają na bezpieczny obieg dokumentów, zapewniają bardzo niski koszt wydruku pojedynczej strony i niski całkowity koszt posiadania sprzętu. Idealnie nadają się do zwiększenia wydajności w małych grupach roboczych, ponieważ czas potrzebny na pojawienie się pierwszej strony wynosi tylko 5,5 sekundy od wysłania zadania drukowania.

– Wiele firm, które przegrupowują się po okresie zmian, szuka sposobów na zademonstrowanie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wybór technologii niewymagającej użycia ciepła zamiast drukarki laserowej to przykład małej zmiany, która ma duże znaczenie i wspiera starania użytkowników zmierzające do zmniejszenia zużycia energii i ograniczenia odpadów związanych z materiałami eksploatacyjnymi – podsumował Reszkowski.

www.epson.pl