Wielki Format

Optymalizacja cięcia tkanin za pomocą plotera laserowego w przemyśle przemysłowym i tekstylnym

Podczas przetwarzania tkanin dużym wyzwaniem pozostaje ich optymalne wykorzystanie przy jednoczesnej, minimalnej ilości odpadów. Oprócz optymalnego osadzania wzorów na tkaninie, chodzi też o to, by nie przesadzić z produkcją. Ale aby to osiągnąć, trzeba najpierw pokonać kilka przeszkód. Wyzwanie polega na znalezieniu sposobu na zoptymalizowanie całego przepływu pracy. Obejmuje to również proces cięcia, w którym do wyboru są opcje typu pre- lub post-cut, wielowarstwowe lub jednowarstwowe cięcie oraz wybór cięcia ręcznego lub za pomocą plotera laserowego.

Oszczędzaj koszty i ratuj planetę

Łatwo jest powiązać optymalizację tkanin z gospodarką obiegową. Odnosi się to do systemu mającego na celu eliminację marnotrawstwa i ciągłe wykorzystywanie zasobów. Coraz więcej przedsiębiorstw stara się przyczynić do wsparcia gospodarki obiegowej, aby zapewnić swoim produktom i materiałom dłuższą żywotność. Ma to pozytywny wpływ na ekosystem i pozwala uniknąć eksploatacji środowiska naturalnego. Jednocześnie, optymalizacja wykorzystania tekstyliów ma pozytywny wpływ na wydajność firmy i ogólny wzrost gospodarczy.

Sposoby przyczynienia się do tego bardziej zrównoważonego sposobu produkcji zaczynają się od oceny całego przepływu pracy. Na przykład, jeśli korzystasz z przepływu pracy dla odzieży sportowej z funkcją pre-cut, jak być może wiesz, oznacza to, że części, z których będzie wykonana koszulka sportowa, są cięte przed nałożeniem projektu nadruku. Istnieje prawdopodobieństwo, że wytnie się w ten sposób zbyt wiele elementów. A takie elementy, jako że nie ma dla nich odbiorcy, łatwo kończą na śmietniku.

Dlatego niekonwencjonalne metody optymalizacji stosowane w procesie cięcia mogą przynieść potrzebną zmianę. Można rozważyć opcję post-cut dzięki urządzeniu laserowemu Summa (więcej tutaj), które najpierw przygotowuje projekt druku i kalandrowanie, a następnie laserowe cięcie materiału. Dzięki temu koszty produkcji zostaną automatycznie zminimalizowane, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości produktów i zmniejszeniu ilości odpadów tkanin.

Harmonijne łączenie sprzętu i oprogramowania

Ponieważ każdy centymetr kwadratowy tkaniny liczy się nie tylko dla firmy, ale i dla środowiska, jasne jest, że korzystne jest ustanowienie wydajnego przepływu pracy. Po dokonaniu oceny bieżącego przepływu pracy można wskazać wąskie gardła i rozpoznać obszary krytyczne, które należy zoptymalizować.

Dobry przepływ produkcji wymaga płynnej koordynacji pomiędzy sprzętem i oprogramowaniem. Dlatego inwestowanie w wydajne oprogramowanie jest bardziej koniecznością niż luksusem. Dobre oprogramowanie pomaga wdrożyć efektywne metody osadzania na etapie projektowania i zmniejsza ryzyko błędu ludzkiego dzięki dobrze zorganizowanemu interfejsowi i wstępnym ustawieniom procesu. Weźmy na przykład plotery nożowe z płaskim stołem serii F (zapoznaj się z ofertą), które są idealnie dopasowane do własnego oprogramowania GoProduce firmy Summa.

Ponadto, inteligentne pozycjonowanie znaczników i precyzyjne obliczenia zużycia dla różnych rodzajów odzieży pomagają znacznie zmniejszyć ilość odpadów tkanin. Krótko mówiąc, niezbędne jest wdrożenie metod oszczędzania tkanin na różnych etapach procesu produkcyjnego.

Przetestuj możliwości ploterów firmy Summa, zarówno F jak i L-Series w Centrum Demonstracyjnym. Porozmawiaj z naszymi ekspertami, wylicz realne, finansowe korzyści z wykorzystania tych urządzeń w Twojej firmie. Służymy 100% wsparciem, zarówno technologicznym, serwisowym jak i finansowania inwestycji.

Wystarczy online wybrać dogodny termin i umówić pokaz cięcia: KLIKNIJ.

Możesz także skontaktować się z naszymi ekspertami telefonicznie lub mailowo:

Plotery laserowe Summa:

Michał Skrzypczyk

Plotery stołowe Summa:

Dawid Marszałek

lub znaleźć kompletny pakiet informacji na stronie www.dobreplotery.com.pl