Aktualności, Wielki Format

BIG-PRINT inwestuje w nowy ploter od GRAFMASZ

GRAFMASZ BIG-PRINT

Drukarnia BIG-PRINT zajmująca się szeroko pojętą reklamą zewnętrzną i wewnętrzną oraz drukiem cyfrowym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, jak również chcąc podnieść poziom świadczonych usług drukarnia, zdecydowała się na zakup plotera tnąco-bigującego Sinajet 0906MT od polskiego dystrybutora, firmy GRAFMASZ.

– Z zamiarem zakupu plotera nosiliśmy się już od dłuższego czasu, oglądając i testując wiele różnych maszyn dostępnych na rynku. Finalnie decyzja zapadła w stronę zakupu plotera Sinajet 0906 MT, którego dystrybutorem na rynek polski jest firma GRAFMASZ – mówi Łukasz Mosakowski, właściciel drukarni BIG-PRINT. – Kładziemy bardzo duży nacisk na rozwój, a rynek wymusza na nas inwestycje w coraz to nowsze technologie. Ploter pozwoli nam na szybsze wykonywanie zleceń, odciążając jednocześnie inne urządzenia, które były wykorzystywane do tej pory, oszczędzając czas i pieniądze. Ploter Sinajet daje nam również bardzo duże możliwości pod kątem wykonywania prac na różnorodnym materiale, a to wszystko dzięki głowicy z narzędziem oscylacyjnym, dla którego cięcie twardych i grubych materiałów nie stanowi większego problemu – dodaje Łukasz Mosakowski.

Ploter 0906 MT to zautomatyzowany ploter wyposażony w głowicę bigującą z serwomechanizmem, nóż aktywny służący do wycinania materiałów o grubości do 6 mm, nóż wleczony sprawdzający się idealnie pod nacinanie papieru/folii samoprzylepnej oraz cięcie materiału do grubości 2 mm, jak również pisak. Opcjonalnie ploter może być wyposażony w głowicę z nożem oscylacyjnym, pozwalając na cięcie materiału o grubości do 10 mm, nóż V-cut służący do wycinania w tekturze litej rowka w kształcie litery „V” np. pod prototypowanie pudełek oraz nóż rotacyjny do cięcia tekstyliów. Na wyposażeniu urządzenia znajduje się również odwijacz, który umożliwia cięcie materiału z roli. Prędkość przejazdu głowicy wynosi do 1000 mm/s i dokładność do 0,01 mm, a solidna metalowa konstrukcja sprawia, że stabilność i dokładność pracy plotera Sinajet nie ustępuje ploterom renomowanych światowych firm.

– Z firmą GRAFMASZ współpracujemy już od kilku lat i dali poznać się jako firma  z profesjonalnym podejściem do powierzonych im zadań, zarówno w kwestiach handlowych, jak i serwisowych. To było jedno z podstawowych kryteriów, które braliśmy pod uwagę przy wyborze dostawcy. Nie inaczej również było i w przypadku tej dostawy, cała transakcja przebiegła bardzo sprawnie i na każdym etapie można było dostrzec doświadczenie i profesjonalizm w działaniu firmy – dodaje Pan Łukasz Mosakowski – właściciel BIG-PRINT.