Wielki Format

Mutoh EMEA uruchamia system podawania i odbierania mediów dla drukarek XpertJet

Firma Mutoh Europe ogłosiła dostępność nowego 100-kilogramowego, wytrzymałego systemu podawania i odbierania, zaprojektowanego dla ich 64-calowych (162 cm) ploterów żywicznych XpertJet. Mutoh Europe nv, spółka zależna japońskiego producenta wielkoformatowych drukarek cyfrowych w regionie EMEA, ogłosiła dostępność nowego 100-kilogramowego systemu podawania i nawijania mediów dedykowanego dla dużych obciążeń, zaprojektowanego dla ich flagowego modelu XpertJet z rolki na rolkę 64” (162 cm).

Nowy 100-kilogramowy system podawania i odbierania jest montowany na oryginalnym stojaku każdego XpertJet 1641SR/1682SR i jest dodatkiem do istniejących jednostek odbierających Mutoh 30 kg/40 kg.

Wszystkie standardowe konfiguracje drukarek Mutoh XpertJet zawierają solidny i łatwo dostępny, nowo zaprojektowany system zwijania, który umożliwia łatwe ładowanie nośnika. Nowy, w pełni zautomatyzowany system podawania i odbierania mediów Mutoh 100 kg jest idealnym wyborem dla użytkowników, którzy często drukują pełne rolki na raz i/lub używają ciężkich rodzajów nośników lub używają nośników, które są trudne do odwijania i podawania ze względu na powłokę statyczną lub lepka.

Nowy system podawania i odbierania IJ-TUP100-01 zapewni dostawcom druku wszechstronną elastyczność. Szybko i łatwo dopasowuje się do oryginalnego stojaka. Gotowy produkt jest automatycznie zwijany, aby zmaksymalizować wydajność produkcji i przyspieszyć przepływ pracy. Operatorzy mogą czuć się pewnie, pozostawiając drukarkę bez nadzoru, maksymalizując zarówno przepływ pracy, jak i wydajność.

Dodatkową zaletą dla dostawców druku inwestujących w system TUP100 jest możliwość zwiększenia wydajności produkcji. W przypadku mniejszych nakładów druku i rolek nośników o niskiej wadze mogą również nadal korzystać ze standardowego systemu zwijania 30 kg w połączeniu z systemem nawijania 100 kg.

Aby uzyskać więcej informacji na temat nowego systemu podawania i pobierania mediów do 100 kg, można zobaczyć film:

Więcej o ploterach Mutoh znajdziecie Państwo na stronie polskiego dystrybutora tych maszyn: TUTAJ