Wielki Format

Webinarium: Cyfrowa kopiorama (LED) we fleksografii

Już 9 czerwca 2021r. odbędzie się webinarium przybliżające technologię produkcji matryc fleksograficznych metodą LED. Podczas targów Drupa w 2016 roku, firma Esko po raz pierwszy zaprezentowała cyfrową kopioramę LED – XPS Crystal.  Wkrótce na rynek wprowadzono kolejne modele XPS Crystal 5080, 4835 oraz 4260. W kolejnych latach, to właśnie ta cyfrowa innowacja produkcji płyt została wielokrotnie nagrodzona na rynku poligrafii.

Podczas spotkania zostanie omówiona technologia LED – XPS Crystal, będzie to również okazja do sprawdzenia kopioramy w rzeczywistości produkcyjnej.

Największe zalety LED-XPS:

  • Zastępuje świetlówki w świecie produkcji płyt fleksograficznych.
  • Większa powtarzalność płyt, wyższa jakość druku, energooszczędność i ochrona środowiska.

Technologię LED wspomagają najnowsze technologie rastrowania takie jak: Crystal Screening i Print Control Wizard.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Ruczko,  absolwentka Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej. Od 2006 r. związana z technologią fleksograficzną – początkowo jako Technolog Produkcji w przygotowalni fleksograficznej, a następnie w dziale Serwisu Oprogramowania i Flekso w Digiprint. Obecnie odpowiada za szkolenia z oprogramowania oraz wdrożenia rozwiązań technologicznych firmy Esko, w tym HD Flexo, FullHD, Crystal (w Polsce, a wcześniej również w innych krajach regionu). Od 2013 roku kieruje działem Serwisu Oprogramowania w Digiprint PL.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz rejestracja: REJESTRACJA