Druk Cyfrowy

Canon prezentuje narzędzie do szybkiego usuwania zszywek. To szansa na przyspieszenie cyfryzacji dokumentów

Canon zaprezentował narzędzie przeznaczone do natychmiastowego rozszywania dokumentów – Instant Staple Remover-A1. To zautomatyzowane rozwiązanie, które zostało stworzone specjalnie dla producenta przez spółkę MAX CO. LTD. i można go nabyć indywidualnie lub w zestawie ze skanerami z serii Canon imageFORMULA. Nowy produkt sprzyja wzrostowi produktywności w firmach, które wymagają szybkiej digitalizacji dużej ilości dokumentów lub ich kopiowania.

Rozszywanie to istotna czynność w procesie obiegu i cyfryzacji papierowych dokumentów. Niestety, wykonywane manualnie może być czasochłonne, a ponadto niesie za sobą ryzyko uszkodzenia wydruków. Odpowiedzią na ten problem jest zaprezentowany właśnie Instant Staple Remover-A1 – urządzenie będące w stanie automatycznie wyciągać zszywki z nawet 30-stronicowej dokumentacji.

Sonis GmbH – przedsiębiorstwo, które jest partnerem Canon od 20 lat – z powodzeniem przetestowało model prototypowy urządzenia. – Moduł, który pozawala usuwać zszywki typu A1 zrewolucjonizował proces przygotowywania dokumentów dla moich klientów: żadnych uszkodzonych kartek czy bałaganu w miejscu pracy. Unikamy także ryzyka zranienia się pracowników podczas ręcznego usuwania zszywek. Dzięki temu automatycznemu urządzeniu mogliśmy również znacznie zredukować czas potrzebny do przygotowania dokumentów – mówi prezes firmy Klaus Schwanitz.

– W ostatnich latach zapotrzebowanie na digitalizację dokumentów znacznie wzrosło. Jednak zszywki mogą stanowić realną przeszkodę w tym procesie. Ich ręczne usuwanie pochłania wiele czasu i wysiłku, tworząc jednocześnie ryzyko podarcia dokumentów. Możliwość błyskawicznego wyciągania zszywek, jakie uzyskaliśmy dzięki Instant Staple Remover-A1, w połączeniu z szybkim skanowaniem za pomocą naszych skanerów produkcyjnych imageFORMULA, gwarantuje klientom wyraźny wzrost produktywności. Działy cyfryzacji i te, które zajmują się korespondencją w administracji publicznej, służbie zdrowia, bankowości, logistyce, produkcji i edukacji mogą zaoszczędzić wiele czasu i energii dzięki naszemu nowemu rozwiązaniu – mówi Tim Brosnihan, Business Development Manager w Canon Europe.

Więcej informacji TUTAJ.