Wielki Format

Historia sukcesu polskiej firmy dzięki ploterom Mutoh

Łukasz i Agnieszka Szkudlarz, właściciele AMS Grawer Ostrów, chcieli poprawić efektywność produkcji swoich podstawowych produktów i móc poszerzyć portfolio o kolejne produkty, aby sprostać wymaganiom klientów. Inwestycja w drukarkę Mutoh ValueJet 626UF LED UV osiągnęła ten cel i zwiększyła potencjał dalszego rozwoju Spółki.

Założona w 1996 roku firma AMS Grawer Ostrów z siedzibą w Polsce rozpoczęła działalność dostarczając nagrody, medale, ceramikę i upominki. Duża część ich działalności polegała wówczas na grawerowaniu, a to nadal pozostaje ważnym elementem, który przez wiele lat budował reputację wysokiej jakości produktów. Na początku 2000 roku firma dalej inwestowała w sprzęt do sublimacji, ploter tnący oraz rozbudowywała swoją ofertę handlową. Inwestycje te wprowadziły firmę w nowe i ekscytujące obszary, takie jak kalkomanie, naklejki, odznaki i przypinki.

W ostatnich latach AMS zainwestował w cyfrowe czterokolorowe urządzenia drukujące, pozwalające na drukowanie do formatu A3, a firma podjęła się standardowych prac drukarskich, takich jak wizytówki, plakaty i ulotki z laminacją w razie potrzeby. Ekspansja była kontynuowana od 2015 r. Z większymi pomieszczeniami, większą liczbą pracowników i większym wyposażeniem, możliwością dywersyfikacji oferty drukarskiej i produktów.

Firma AMS od razu dostrzegła, że ​​można zwiększyć produkcję, inwestując w tę technologię. Produkty, które wcześniej musieli zlecać do produkcji na zewnątrz, teraz można było kupić we własnym zakresie, a jednym z nich był druk na szkle. Nie tylko byli w stanie obniżyć koszty produkcji, ale także czas realizacji.

– Przed zakupem Mutoh 626UF mogliśmy jedynie grawerować laserowo nasze wyroby szklane, ale każdy druk musiał być wykonany zewnętrznie. Teraz mamy możliwość samodzielnego wykonania nadruku, co znacznie przyspiesza realizację zamówień, ale także daje nam większą kontrolę nad gotowym produktem i procesem produkcyjnym – zauważa Łukasz Szkudlarz.

Oprócz wyrobów szklanych grawerowanych laserowo i drukowanych, nabycie Mutoh 626UF otworzyło przed AMS rynek spersonalizowanych produktów promocyjnych. Mogą teraz produkować medale w dowolnym kształcie, indywidualnie zaprojektowane nagrody, statuetki, breloczki, magnesy i prezenty na każdą okazję. AMS zadrukowuje również zabawki – atramenty Mutoh US11 są zgodne z europejską normą bezpieczeństwa zabawek, co oznacza, że ​​dla klientów zajmujących się sprzedażą zabawek atramenty US11 nie zawierają żadnych substancji zabronionych, aby uzyskać certyfikat.

Plotery Mutoh 626UF zakupić można u wyłącznego dystrybutora – Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl