Druk Cyfrowy

Premiera automatu do klejenia kalendarzy Cal One 1000 z podajnikiem główek

Jeszcze szybsza produkcja, jeszcze bardziej zautomatyzowany proces, jeszcze mniejsza zależność od pracowników, jeszcze niższe koszty produkcji kalendarzy. Były to najważniejsze argumenty, które przyświecały zespołowi produkcyjnemu Akonda wprowadzeniu do Cal One 1000 modułu automatycznego podawania główek.

Cal One 1000 to najpopularniejsze w Polsce urządzenie automatyzujące produkcję kalendarzy trójdzielnych z główką, czterodzielnych lub jednodzielnych. Najbardziej aktywni użytkownicy wykonali na swoich urządzeniach produkcje przekraczające milion sztuk kalendarzy, co dowodzi wysokiej wytrzymałości i produktywności rozwiązania.

Urządzenie automatycznie pobiera blat kalendarza, aplikuje klej (na gorąco lub na zimno), przykleja kolejne kalendaria (kalendaria pobierane ze stosu), przykleja główkę (teraz pobieraną automatycznie) i odkłada sklejony kalendarz na taśmę odbiorczą.

Prędkość mechaniczna Cal One 1000 to ponad 1000 kalendarzy na godzinę. Podajnik blatów w modelu prezentowanym w roku 2021 jest wyposażony w silną pompę próżniową pozwalającą na pobieranie ssawkami blatów o wymiarze nawet 390 x 1000mm, podajnik ma pojemność 450mm co pozwala na umieszczenie na nim około 900-1000 arkuszy. Kalendaria, jak i główki mogą być dokładane w trakcie pracy, a taśma odbiorcza pozwala na odbieranie sklejonych kalendarzy na bieżąco. Dzięki temu urządzenie jest w stanie pracować blisko przez godzinę bez koniecznej przerwy.

Dzięki Cal One 1000 jedna osoba jest w stanie zrealizować produkcję, do której do tej pory, potrzebnych było 6-8 par ludzkich rąk. Jest to niezwykle ważny argument, w szczególności w trakcie pandemii, podczas której krytycznym problemem, uniemożliwiającym realizację zamówień zgodnie z harmonogramem, jest niedostępność pracowników.

Cal One 1000 minimalizuje ryzyko opóźnień oraz otwiera nowe możliwości na pozyskanie zleceń z krótkim terminem realizacji.

Zespół Akonda zaprasza na premierę Cal One 1000 z automatycznym podajnikiem główek w środę 28.04.2021 r. – będzie to premiera on-line z transmisją wideo na żywo i z możliwością zadawania pytań poprzez czat. Dla Państwa wygody przeprowadzone zostaną dwie prezentacje – o godzinie 10.00 i 15.30 – rejestracji jest dostępna poprzez formularz: KLIKNIJ.