Etykiety i opakowania

Tektura Metsä Board chroni szczepionki na COVID-19

Na całym świecie rośnie zapotrzebowanie na zrównoważone, bezpieczne i czyste opakowania medyczne i farmaceutyczne, które są zgodne z dobrymi praktykami produkcyjnymi i zarządzaniem jakością. Przyczynia się do tego również pandemia COVID-19. 

Dobra higiena i czystość, a także wytrzymałość i solidność sprawiają, że tektury Metsä Board są odpowiednie dla wymagających opakowań medycznych takich produktów jak szczepionki. Tektura MetsäBoard Pro FBB Bright 245 g/m² została zatwierdzona przez chińskie firmy farmaceutyczne Sinovac (Pekin) i Sinopharm (Wuhan) do produkcji opakowań szczepionek przeciwko COVID-19. Lekkie, a jednocześnie wytrzymałe opakowanie jest dostarczane w dwóch rozmiarach – jednym przeznaczonym dla fiolki ze szczepionką przeciwko COVID-19 oraz drugim, który umożliwia zapakowanie fiolki i strzykawki.

– Tekturę MetsäBoard Pro FBB Bright cechuje stabilna wysoka jakość, a jej znakomite cechy użytkowe zyskały uznanie wielu klientów. Największe wrażenie robi jej świetna przetwarzalność w procesach drukowania, wykrawania i klejenia, również na automatycznych liniach pakujących, które pracują z prędkością 500 pudełek na minutę – powiedział kierownik produkcji w firmie przetwórczej.

– To zaszczyt dla Metsä Board, że możemy aktywnie uczestniczyć w walce z pandemią – stwierdził Andy Zhong, lokalny dyrektor ds. sprzedaży w Metsä Board. – Jest to mocna tektura niezbędna do ochrony delikatnej zawartości i wyprodukowana z lekkich, czystych włókien pierwotnych, dzięki czemu stanowi idealny materiał na opakowania farmaceutyczne, które wymagają czystości.

MetsäBoard Pro FBB Bright to lekka tektura lita wytwarzana w 100% z czystych włókien pierwotnych, które pochodzą z odnawialnych, identyfikowalnych i zarządzanych w sposób zrównoważony lasów północnych. Jest dostępna z certyfikatem PEFC™ lub FSC®. Oświadczenie o bezpieczeństwie produktu wskazuje, że ta tektura jest zgodna z odpowiednimi globalnymi przepisami i zaleceniami dotyczącymi bezpieczeństwa produktów.