Druk Cyfrowy

Drukexpress.pl z cyfrowym systemem broszurującym Duplo

Chcąc przyspieszyć terminy realizacji zleceń i w jeszcze większym stopniu wykorzystać potencjał tkwiący w technologii cyfrowej, firma Drukexpress.pl zdecydowała się na inwestycję w system broszurujący Duplo150. Obecnie ta drukarnia cyfrowa odnotowuje systematyczne wzrosty zleceń, w których wykorzystuje nowo zakupioną linię broszurującą.

Drukexpress.pl to drukarnia cyfrowa, obsługująca klientów nie tylko z Polski, ale też z ponad 20 krajów z całego świata. Specjalizuje się w naklejkach i drukach premium z uszlachetnieniami i na nietypowych nośnikach, choć wykonuje się tu dla klientów pełną gamę produktów poligraficznych. Jakiś czas temu rozpoczęła poszukiwania systemu do broszurowania. – Po seriach testów różnych urządzeń, zdecydowaliśmy się na maszynę Duplo. Precyzja, jakość szycia, łatwość obsługi, szybkość w zmianie pracy (co w druku cyfrowym jest ważne) – to czynniki jakie zdecydowały o naszym wyborze – mówi Paweł Perdek, właściciel drukarni.

Cyfrowy system broszurujący Duplo 150 oferuje szycie grzbietowe, narożne i boczne. Jak podkreśla producent, jedną z głównych zalet urządzenia jest wysoka elastyczność, pozwalająca na broszurowanie prac pochodzących z kilku różnych źródeł. Możliwe jest tu łączenie wydruków offsetowych i cyfrowych, prostych broszur, a także złożonej dokumentacji bez  ustępstw w zakresie jakości. – Optyczne rozpoznawanie znaku końca broszury i opcjonalny czytnik kodów kreskowych umożliwiają produkcję personalizowanych broszur drukowanych cyfrowo, czym się m.in. zajmujemy. Urządzenie pozwala nam w szybki sposób oprawić małe nakłady, jakie głównie obsługujemy – mówi Paweł Perdek.

W Drukexpress.pl – jak podkreśla – stawia się przede wszystkim na terminowość i jakość realizacji zleceń. Ta inwestycja zwiększyła nie tylko potencjał produkcyjny drukarni, ale umożliwiła jej jeszcze większą kontrolę na procesami produkcji. – To gwarantuje nam utrzymanie jakości na najwyższym poziomie, a taki właśnie cel nam przyświeca każdego dnia naszej pracy – dodaje właściciel firmy.

Inwestycja w rozwiązanie Duplo była uzupełnieniem parku introligatorskiego drukarni i umożliwiła uniezależnienie się jej w tym zakresie od podwykonawców. – Dla nas – mówi Paweł Perdek – droga do perfekcji nigdy się nie kończy. Zawsze szukamy sposobów na usprawnienia w naszym zakładzie. Przykładem niech tu będzie choćby produkcja personalizowanej broszury – ważnym jest tu skrupulatne kompletowanie pracy. Nie ma miejsca na pomyłkę. Dzięki precyzji gwarantowanej przez urządzenie Duplo, które usprawniło pracę, oraz naszym autorskim procesom kontrolnym, jesteśmy obecnie w stanie zagwarantować bezbłędną realizację nawet bardzo dużych personalizowanych produktów. Co więcej – możemy zagwarantować klientom jeszcze krótsze terminy realizacji. W najbliższej przyszłości wprowadzimy też jeszcze więcej formatów standardowych broszur oraz możliwość zamawiania własnego rozmiaru.

System Duplo 150 to pierwszy zakup urządzenia tego producenta zrealizowany przez Drukexpress.pl. – Sama maszyna, jej wdrożenie, serwis Duplo – potwierdzają tylko nasze wcześniejsze opinie o tej firmie, jako solidnym i profesjonalnym dostawcy maszyn introligatorskich. Instalacja i szkolenie przebiegło u nas sprawnie, a na wiedzę i wsparcie ze strony tego dostawcy zawsze możemy liczyć – podsumowuje właściciel drukarni.