Druk Cyfrowy

Sharp rozszerza linię urządzeń A4 o nowe, kompaktowe modele

Firma Sharp poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowych, kompaktowych i szybkich monochromatycznych urządzeń wielofunkcyjnych oraz drukarek obsługujących format A4. Wydajne modele MX-B467P/MX-B467F i MX-B427PW/MX-B427W oferują dużą szybkość druku, zaawansowane rozwiązania bezpieczeństwa i możliwość współpracy z urządzeniami mobilnymi, a wszystko to w kompaktowej obudowie, umożliwiającej wszechstronne zastosowanie w domu lub w biurze.      

Niewielkie rozmiary sprawiają, że pasują one do każdego miejsca pracy, w tym do pracy w domu, a także mogą pełnić rolę urządzeń personalnych, pomagając w utrzymaniu dystansu społecznego po prowrocie do biura. Poza nowoczesną konstrukcją i modułową budową, zapewniającą oszczędność miejsca, nowe modele są wyposażone w charakterystyczne dla firmy Sharp wielowarstwowe funkcje bezpieczeństwa, które pomagają chronić dane zawarte w dokumentach, przechowywane na urządzeniu oraz w sieci lokalnej.

– Rozumiemy potrzebę dostarczenia firmom rozwiązania, które spełnia potrzeby nowoczesnego środowiska pracy. Nasze nowe urządzenia oferują tą samą

wydajność, której można oczekiwać od większego urządzenia, ale z dodatkową elastycznością wynikającą z mniejszych rozmiarów, zapewniając, że urządzenie można łatwo zainstalować w dowolnym miejscu, czy to w domu, czy w biurze – mówi Szymon Trela, Senior Product Manager CEE, Sharp Electronics CEE.

Nowe modele zapewniają prędkość druku od 40 str./min do 44 str./min i obsługują pojemność papieru do 2000 arkuszy, które można umieścić w kasetach lub podajniku uniwersalnym. Pozwala to użytkownikom na wybór różnych rodzajów papieru, w zależności od rodzaju wymaganego wydruku, w tym kartonów, kopert, arkuszy w formacie A6 i innych nośników o gramaturze do 217 g/m².

Wydajne urządzenie wielofunkcyjne MX-B467F oferuje zaawansowane funkcje obsługi dokumentów i interfejs użytkownika typowy dla całej gamy urządzeń wielofunkcyjnych firmy Sharp, dostępne za pośrednictwem łatwego w obsłudze ekranu dotykowego LCD. Urządzenie posiada również inne funkcje spotykane w większych urządzeniach A4, takie jak Office Direct Print, OCR i łączność z chmurą, co ułatwia digitalizację, przechowywanie i udostępnianie informacji.

Aby usprawnić pracę i poprawić jej wydajność, wszystkie urządzenia mogą obsługiwać łączność bezprzewodową, umożliwiając łatwy dostęp z urządzeń mobilnych i elastyczne rozmieszczenie drukarek. Obsługa AirPrint zapewnia bezproblemowe drukowanie dokumentów bezpośrednio z urządzenia mobilnego podłączonego do tej samej sieci.