Wielki Format

Wielkoformatowy ploter do druku bezpośredniego na tekstyliach

Już jakiś czas temu japoński producent ploterów Mutoh, wprowadził na rynek ploter do druku bezpośredniego na tekstyliach (driect-to-textile). Pomimo upływu czasu trend użyteczności tego urządzenia nie ustępuje i ciągle utrzymuje się na pozycji wzrostowej.

Dwugłowicowy ploter ValueJet 1938TX przeznaczony jest do zadruku różnego rodzaju tkanin. Sprawdzi się w produkcji: odzieży, tapicerek, odzieży kąpielowej, wystroju wnętrz, tkanin i tekstyliów domowych, flag, reklam, tapet itd. Jego produktywność umożliwi zarówno druk wzorów testowych, indywidualnych jak i nisko i średnio-nakładowej, cyfrowej produkcji tekstylnej.

Na pokładzie tekstylnego Mutoh znalazły się wszystkie technologie stosowane w najnowszych ploterach serii „X” przeznaczonych do produkcji reklamowej. Oznacza to, że ploter będzie drukował wydajnie i w wysokiej jakości, będąc jednocześnie łatwym w obsłudze.

Nowy TX może pracować m.in. pod kontrolą zaawansowanego oprogramowania RIP ONYX, które umożliwi wyciągnąć z urządzenia maksimum możliwości i funkcjonalności.

Tekstylny Mutoh 1938TX daje szerokie możliwości produkcyjne w wielu branżach. Z jego nieprzeciętnych możliwości skorzystają firmy z branży reklamowej, dekoratorskiej, odzieżowej, wystawienniczej, a także producenci gadżetów.

Rynek cyfrowego druku na tekstyliach rośnie dynamicznie od kilku lat. Dzieje się tak dlatego, ponieważ coraz częściej tkaniny wypierają tradycyjne nośniki reklamowe, dekoracyjne, wystawiennicze itp. Zaletą tekstyliów jest wysoka odporność na czynniki zewnętrzne, czy też możliwość wielokrotnego użycia.

Więcej informacji u wyłącznego dystrybutora ploterów Mutoh w Polsce: www.atrium.com.pl