Artykuły, Artykuły Promocyjne

Koszulka z wyjątkową grafiką w 5 krokach | Poradnik TT MAGIC

www.ttmagic.pl
www.ttmagic.pl

Niejednokrotnie możemy spotkać się z opinią, że folie flex Glitter mają ograniczone zastosowanie tylko do damskiej odzieży, ze względu na błyszczące, brokatowe wykończenie folii. Wychodząc naprzeciw tym stwierdzeniom, firma TT MAGIC przygotowała poradnik, jak w 5 krokach połączyć wydruk papierem termotransferowym TheMagicTouch WoW 7.8 z folią flex MagiCut MC Glitter i stworzyć koszulkę z wyjątkową grafiką, która przykuje uwagę każdego i mimo zastosowania elementów brokatowych, może być wykorzystana do stworzenia męskich wzorów.

Lista niezbędnych elementów, do wykonania takiego wzoru:

• Drukarka z białym tonerem
• Ploter tnący
• Prasa termotransferowa
• Program graficzny
• Papier TheMagicTouch WoW 7.8
• Folia flex Glitter

Krok 1: Przygotowanie grafiki
Do tego typu aplikacji najlepiej sprawdza się grafika wektorowa. W pierwszej kolejności korzystając z programu graficznego (np. Corel), wybieramy elementy, które wycinane będą z folii. Przenosimy je do nowego pliku, który przygotowujemy do wycięcia. Następnie pozostałą grafikę zapisujemy z przezroczystością.

www.ttmagic.plKrok 2: Obróbka folii
Grafikę wycinamy ploterem tnący na folii Flex MC Glitter. Folie wycinamy tak, jak zwykłą folię flex, w odbiciu lustrzanym, ze zwiększonym naciskiem noża o około 30% w stosunku do zwykłego flexa. Następnie wybieramy nieużytki folii i transferujemy wzór na koszulkę (140ºC, 10 sekund). Ważne, aby dobrze spozycjonować folię względem grafiki na koszulce. Pomóc może wydrukowana grafika na zwykłym papierze jako szablon.

www.ttmagic.plKrok 3: Wydruk
Grafikę z przezroczystością drukujemy na drukarce z białym tonerem – najlepiej sprawdza się do tego model OKI Pro8432WT – na jednym z arkuszy (arkusz M) papieru termotransferowego TheMagicTouch WoW 7.8 składającym się z dwóch arkuszy. Zaleca się drukować przy pomocy programu RIP: SpaceControl, który zarządza białym kolorem oraz znacznie ułatwia pracę z drukarką OKI.

www.ttmagic.plKrok 4: Transfer wydruku
Wydruk z papieru WoW 7.8 trzeba przetransferować z arkuszu M na arkusz T. Na rozgrzany blat prasy lub sylikon kładziemy arkusz T, na niego kładziemy papier M z wydrukiem i całość przykrywamy papierem do pieczenia. Wygrzewamy wydruk przez 50 sekund w 140ºC. Zrywamy arkusz M zaraz po otwarciu prasy, jednym ruchem płasko na prasie.

www.ttmagic.plKrok 5: Transfer na koszulkę
Gotowy wydruk pozycjonujemy na koszulkę tak, aby dopasować do wcześniej przetransferowanej grafiki z folii i wygrzewamy 140ºC przez 5-10 sekund. Papier zrywamy z koszulki na zimno i grafikę dogrzewamy arkuszem T.Seal przez kolejne 20-30 sekund w 140ºC.

www.ttmagic.pl

Wyjątkowa i niepowtarzalna koszulka jest gotowa!
Dzięki gamie dziewięciu różnych rodzajów papierów transferowych, wydruki z drukarek laserowych można przenosić nie tylko na koszulki bawełniane, ale również na poliester, nylon, tkaniny mieszane, plastik, akryl, metal, drewno, ceramikę i wiele innych powierzchni. Drukarki z białym tonerem OKI eliminują problem z przebijaniem kolorów nawet na ciemnych podłożach, a wydruki przenoszone są bez czasochłonnego i żmudnego wybierania folii, dzięki czemu oszczędzasz czas, a wydruki przeniesione z drukarki są delikatniejsze i milsze w dotyku od wydruków wykonanych za pomocą folii flex.

MC Glitter to folia flex z gamy folii MagiCut firmy TheMagicTouch o brokatowym wykończeniu dostępna w 26 kolorach. Producent ma w swojej ofercie również folie z serii MC Mettalic o metalicznym, lustrzanym wykończeniu, dostępną w 18 kolorach, MC Hologee z efektem holograficznym w 21 kolorach, oraz standardową folię flex 123Premium, która charakteryzuje się niską temperaturą i krótkim czasem wgrzewania (120ºC, 5 sekund) dostępną w 42 kolorach.

www.ttmagic.pl

Artykuł ukazał się w ostatnim numerze Raportu Dostawców Mediów i Maszyn, dostępnym TUTAJ.