Bez kategorii, Wielki Format

Case study: Diprinter & 3Dled: trzykrotne przyśpieszenie druku

Firma 3Dled Arkadiusz Kudyba szukała nowej maszyny, która pozwoli na rozwój oferty pod kątem branży POS i reklamy zewnętrznej. Wybór padł na wielkoformatową drukarkę UV marki Yotta, którą dostarczyła firma DiPrinter.

Poszukiwania innowacyjności

Firma 3Dled Arkadiusz Kudyba to profesjonalny dostawca usług związanych z produkcją reklamową, który ceni sobie najnowszą technologię oraz najwyższą jakość druku w najszybszym możliwym czasie.

– Rozwiązania, które zostały zaoferowane firmie 3Dled usprawniły cały szereg procesów związanych z drukiem wielkoformatowym i nie tylko, co niezwykle ważne, ponieważ jednym z naszych celów sprzedażowych jest również podwyższenie konkurencyjności klienta wśród jego konkurencji. Cieszy nas bardzo, że branża reklamowa nieustannie rozwija się pod kątem konfiguracji maszyn.  Na rynku jest wiele systemów drukujących o bardzo mocnych konfiguracjach, jednak niezwykle często szczegóły odgrywają największą rolę. Po analizie potrzeb klienta, stworzyliśmy konfigurację, która jest dla nas przełomowa oraz dotychczas najmocniejsza. Klient poszerzył swój park maszynowy o model Yotta YD-F3020KJ – wyjaśnia Michał Czumaj, Opiekun Klienta w firmie DiPrinter.

Szeroki wachlarz możliwości

Yotta YD-F3020KJ  to drukarka o polu zadruku 2.0 x 3.0m, która jest w stanie wykorzystać potencjał dostępnych płaskich materiałów dedykowanych do produkcji reklamy. System z najwyższą jakością wykona zadruk na materiałach typu PCW, akryl, aluminium, szkło, tektura, itp. Model ten wyposażony jest w 5 przemysłowych głowic drukujących marki Kyocera, które na dzień dzisiejszy są wyznacznikiem prędkości i jakości. Możliwość modulacji oraz wysoka rozdzielczość głowicy (4,6,10,14 pkl ) gwarantują wykonanie każdego zlecenia na najwyższym powtarzalnym poziomie. Ponadto model YD-F3020KJ wyposażony jest w niezbędne funkcje pozwalające na spokojną pracę operatora plotera. Tymi funkcjami są między innymi możliwość pozycjonowania podłoża do druku, podwójne systemy jonizujące, piny pozycjonujące materiał, oraz co jest bardzo ważne przy dużych gabarytach funkcja odwróconego podmuchu z dwóch wydajnych turbin pozwalających na wygodne przesuwanie płyt w formacie 3.0×2.0m.

Instalacja maszyny

Dla DiPrinter była to pierwsza instalacja maszyny w takiej konfiguracji. – Oczywiście nie ma sytuacji idealnych, ponieważ podczas wdrożenua pojawiło się kilka małych wyzwań związanych z zestrojeniem maszyny, które jednak finalnie nie miały większego wpływu na uruchomienie. Wybierając wiele lat temu producenta maszyn drukujących zwracaliśmy uwagę na kontakt i wsparcie techniczne, które oferują. Marka Yotta gwarantuje nam wsparcie techniczne pełną dobę cały rok, dlatego małe trudności zostały szybko rozwiązane. Warto o tym wspomnieć, ponieważ pełne wsparcie produktowe oraz technologiczne producenta buduje zaufanie i umacnia markę na rynku, w tym wypadku na rynku drukarek wielkoformatowych UV LED – wyjaśnia Michał Czumaj.

Zwiększona przewaga konkurencyjna

– Mamy wiele celów oraz pomysłów pod kątem wykorzystania systemu który posiada, jednak najważniejszym dla niego kierunkiem jest poszerzenie oferty związanej z produkcją reklam typu POS oraz outdoor. Dotychczas produkty związane z drukiem bezpośrednim były wykonywane przez nas na „zewnątrz” lub tradycyjną technologią druku na materiałach elastycznych. Inwestycja w rozbudowę parku maszynowego pozwoliła, jak wcześniej wspomniałem na konkurencyjność, ale przede wszystkim na realizację projektów pod pełnym nadzorem jakościowym, szybszym tempie realizacji zamówień oraz przede wszystkim na zwiększenie zysków – reasumuje Arkadiusz Kudyba, właściciel firmy 3Dled.

Pozytywnie cały proces podsumowuje także Michał Czumaj. – Za nami dobry początek roku, który rozpoczął się rozwojowym projektem, wyznaczającym nowy kierunek konfiguracji wielkoformatowych drukarek UV marki Yotta przez naszych klientów. Projekt ten pozwolił na zdobycie kolejnych cennych doświadczeń oraz poszerzył dotychczasową wiedzę, jednak najbardziej cieszy to, że oferowane przez nas rozwiązania mają realne przełożenie, w tym wypadku trzykrotne przyśpieszenie procesu druku – reasumuje Opiekun Klienta w firmie DiPrinter.

 

www.3dled.pl

www.diprinter.com