Aktualności, Artykuły

Raport pełen inspiracji – nowe szanse i wyzwania dla branży poligrafii

Nowy rok to nowe wyzwania, plany i zamierzenia. Liczymy, że będzie to rok (przynajmniej częściowego) powrotu do normalności. Rok biznesowych spotkań, targów, odmrożenia gospodarki. Rok inwestycji (w poligrafię także), by z tej recesji wyjść. W nowym Raporcie Dostawców Mediów i Maszyn, z takim optymistycznym akcentem spoglądamy na nadchodzące miesiące. 

Liczne instalacje i wspólnie podejmowane na rynku druku i poligrafii inicjatywy pokazują, że branża działa i nie zwalnia tempa. Ba, wielu dostawców zaznacza, że pracy jest więcej, niż zwykle. Relacji z instalacji nowych maszyn i ciekawych case study nie zabrakło więc w tym numerze.

Śledzimy też trendy i rynkowe badania. Sama branża druku się zmienia i ewoluuje, a nowa sytuacja kreuje nowe potrzeby i nowe rozwiązania. W 2021 r. rynek druku wedle ekspertów Canona będą napędzać personalizowane wydruki, dekoracje wnętrz i digitalizacja dokumentów. Nic dziwnego, skoro diametralnie zmienił się sposób pracy i spędzenia wolnego czasu – o wiele więcej czasu spędzamy w zamkniętych przestrzeniach. Jak informują badacze HP, w 2026 roku rynek dekoracji wnętrz będzie globalnie wart 25 miliardów dolarów – daje to więc szerokie pole do popisu.

Kolejny branżowy news to sojusz FestiwalDruku.pl i Packaging Innovations. Dwóch czołowych graczy z branży targowej, łączy siły, by przygotować największe w Polsce wydarzenie dla branży druku i reklamy Więcej o tej kooperacji można przeczytać TUTAJ.

Bezpłatnie najnowszy Raport można pobrać TUTAJ.

Więcej o targach na www.festiwaldruku.pl