Druk Cyfrowy

Klejenie trudnych opraw z C.P. Borug BB3002 w Kserkop

Kserkop to  krakowska drukarnia cyfrowa, wyposażona w maszyny drukujące HP Indigo i Konica Minolta. Drukarnia stawia na wysokiej jakości produkcję na rynek komercyjny jak i dla klientów indywidualnych, bardzo często na papierach fotograficznych klasy premium. Drukarnia zainwestowała w najwyższej jakości oklejarkę C.P. Borug BB3002, którą dostarczyła Akonda. 

C.P. Bourg BB3002 to półautomatyczna oklejarka hot-melt – jako jedyne urządzenia na rynku wyróżnia się możliwością podłączenia podajnika wkładów, który automatyzuje i znacznie przyśpiesza proces produkcji opraw miękkich – nawet realnie do 400 opraw na godzinę. Maszynę można zestawić w linii z trójnożem lub trymerem jednonożowym. Wszystkie nastawy urządzenia odbywają się automatycznie, okładki są pobierane automatycznie i bigowane listwowo w wyliczonych przez algorytm miejscach.

Praktyczną cechą, która wyróżnia urządzenie jest możliwość produkcji najwyższej jakości książek na wkładach o gramaturze sięgającej 170-200g/m2, przy zastosowaniu kleju hot melt. Specjaliści Akondy, jedynego autoryzowanego dystrybutora marki C.P. Bourg w Polsce, zainstalowali w krakowskim Kserkopie urządzenie oraz wdrożyli technologię najwyższej jakości opraw miękkich.

www.akonda.pl