Druk Cyfrowy

Paragon inwestuje w Ricoh Pro™ VC70000

Paragon Customer Communications, jeden z największych graczy na rynku direct malingu w Wielkiej Brytanii, zainwestował w system druku Ricoh Pro™ VC70000. Firma specjalizuje się w druku materiałów wykorzystywanych w wysyłkach marketingowo-reklamowych a dzięki nowemu systemowi będzie mogła rozszerzyć skalę wydruków realizowanych na mediach powlekanych.

Firma korzysta już z dwóch systemów Ricoh Pro™ VC60000, które wykorzystywane są m.in. do druku materiałów reklamowych, planów emerytalnych, listów oraz etykiet na półki. Paragon korzysta również z oprogramowania do zarządzania produkcją Ricoh Process Director™. Była również pierwszą europejską firmą, która zdecydowała się na instalację atramentowego systemu produkcyjnego na papier ciągły Ricoh Pro™ V20100. Na maszynie realizowany jest druk książek. Uzupełnieniem tego parku jest również system  Ricoh Pro™ C9210 na którym produkowane są m.in. okładki książek.

–  Jesteśmy bardzo dumni z naszej współpracy z Paragon. Szczególnie, że jest ona długofalowa. Paragon zaufali naszym rozwiązaniom już niemal dekadę temu. Dzięki instalacji Pro VC70000 będą mogą kontynuować przesuwanie produkcji z maszyn offsetowych na druk cyfrowy. Ten system pozwoli im również zaoszczędzi 40% na kosztach papieru – mówi Clive Stringer, Director of Continuous Feed Print and High-End Software, Commercial and Industrial Printing Group, Ricoh Europe. 

– Nasza najnowsza inwestycja w system Ricoh pozwoli nam zaoferować klientom większą różnorodność. Cenimy Ricoh zarówno jako dostawcę technologii jak i partnera, który wspiera nas w rozwoju naszego biznesu – mówi Dave Phillips, Site Director w Paragon Customer Communications.  

www.ricoh.pl