Wielki Format

Materiały sztywne do druku UV. Dla poligrafii i nie tylko

Na rynku dostępna jest coraz większa oferta wielkoformatowych mediów arkuszowych do druku UV. Asortyment obejmuje podłoża do stosowania w poligrafii, produkcji przedmiotów codziennego użytku oraz elementów małej architektury miejskiej. W ofercie dostępne są następujące podłoża: poliwęglan lity, płyty PMMA akryl wylewany, transparentny PET, a także ekologiczna alternatywa dla podłoży z tworzyw sztucznych – płyty kartonowe szwedzkiego producenta, do produkcji reklamowej.

Poliwęglan lity

Płyta lita, wykonana z wysokiej jakości żywicy poliwęglanowej, pokryta warstwą chroniącą przed UV. Dzięki wysokiej przejrzystości i odporności na uderzenia stanowi doskonały zamiennik dla szkła, od którego jest lżejsza i bezpieczniejsza. Charakteryzuje się dobrą izolacją akustyczną i trudnopalnością. Materiał o szerokim zastosowaniu, wykorzystywany zarówno na osłony, przezroczyste ścianki, zadaszenia, konstrukcje architektoniczne, jak i do produkcji reklamowych i informacyjnych tj. tablice i szyldy reklamowe, ekrany akustyczne, witryny sklepowe, ścianki działowe.

Płyty PMMA akryl wylewany

Wysokiej jakości, wylewane płyty PMMA (polimetakrylan metylu) nazywane potocznie PLEXI lub akrylem. Są wyjątkowo przejrzyste, o niezwykle gładkiej powierzchni i dobrych właściwościach optycznych. Produkowane w oparciu o najwyższe standardy technologiczne, z dodatkowym czynnikiem ochrony UV. Łatwe w obróbce. Wykorzystywane w produkcji osłon i przeszkleń, konstrukcji architektonicznych tj. zadaszenia, świetliki dachowe, ale również w produkcjach reklamowych tablic i szyldów, ścianek działowych, owiewek, stojaków reklamowych, lightbox-ów.

Transparentny PET

Bardzo cienkie i lekkie, transparentne podłoże o połyskliwym wykończeniu. Jego elastyczność pozwala na łatwe kształtowanie. Wykorzystywany jako materiał na osłony, przyłbice osobiste, może być stosowany również jako lekkie formy reklamowe – np. podwieszane oznaczenia, tablice informacyjne.

Ekologiczne płyty do produkcji reklamowej

W pełni ekologiczna alternatywa dla płyt wykonanych z  różnych rodzajów tworzyw sztucznych, plastików: ze spienionego PVC, PP i innych kompozytów. Te dwustronnie powlekane płyty przewyższają swoje odpowiedniki z tworzyw sztucznych nie tylko pod względem bezpieczeństwa dla środowiska, ale także odznaczają się większą sztywnością niż płyty PVC, np. wystarczy płyta o grubości 2mm by zastąpić PVC grubości 3mm lub płyta 3,5mm, aby zastąpić PVC 5mm. Poza tym są lżejsze niż tworzywa sztuczne, co obniża koszty transportu.

www.api.pl