Nowości, Artykuły Promocyjne

Zwiększona wydajność systemów laserowych z serii Speedy

Grawerki laserowe Speedy 100 oraz Speedy 300 zostały udoskonalone. Wprowadzone zmiany mają wyznaczyć nowe standardy i sprawić, by praca użytkownika była prostsza, szybsza i bardziej rentowna.

Grawerowanie laserowe najwyższej jakości

Nowe źródło lasera Ceramicore w systemach Speedy 100 oraz Speedy 300 umożliwia grawerowanie najmniejszych elementów, linii oraz znaków, dzięki bardzo małej średnicy wiązki laserowej. Dodatkowo zagwarantowany jest jednolity efekt grawerowania na całym obrabianym obszarze. Wspomniana technologia jest już standardem w laserach o większej mocy, natomiast teraz jest również dostępna dla laserów o mocy 30 i 45 watów. Opatentowane źródło lasera odznacza się niezawodnością, wysoką jakością grawerowania oraz wytrzymałością. Rezonator źródła lasera, w którym generowane jest promieniowanie lasera, jest w 100% ceramiczny.

Oszczędność cennego czasu przy przygotowywaniu pliku do obróbki laserowej

Sterownik ruchu OptiMotion™, który dostępny jest teraz także w nowych ploterach laserowych Speedy 100 oraz Speedy 300, automatycznie wyszukuje optymalne parametry prędkości. Operator urządzenia musi zdefiniować jedynie moc oraz prędkość wymaganą do przecięcia materiału lub grawerowania wektorowego – niezależnie od kształtu cięcia. Podczas przetwarzania zadania, OptiMotion™ dopasowuje prędkość i przyspieszenie w czasie rzeczywistym na podstawie geometrii cięcia. Dzięki temu operator maszyny może zaoszczędzić cenny czas na przygotowaniu pliku. Dodatkowo OptiMotion™ zwiększa produktywność – zagwarantowana jest najwyższa jakość cięcia przy maksymalnej prędkości cięcia.

Zwiększone bezpieczeństwo

Wszystkie urządzenia laserowe Trotec są zgodne z Certyfikatem CE i spełniają standardy bezpieczeństwa Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE. Trotec opracował także przeznaczone dla maszyn narzędzia zapewniające bezpieczeństwo i ochronę, dzięki którym lasery Trotec są jednymi z najbezpieczniejszych w swojej klasie na świecie. Wyłącznik kluczykowy oraz wyłącznik bezpieczeństwa zastosowane w nowych ploterach laserowych Speedy 100 oraz Speedy 300 umieszczone są teraz obok klawiatury, dzięki czemu w razie zagrożenia obróbka laserowa może zostać natychmiast przerwana. Co więcej, nowa klawiatura została wyposażona w intuicyjny układ symboli, w tym m.in. dotykowe elementy umożliwiające pracę bez konieczności patrzenia na panel.

Większy komfort

Nowe podświetlenie LED zapewnia równomierne oświetlenie pola roboczego. Zwiększa to komfort użytkownika oraz pozwala na szybsze ustawienie zadań grawerowania i cięcia.

www.troteclaser.com

Related Posts