Aktualności, Artykuły, Wielki Format, Wielki Format

Mutoh w islandzkiej firmie SB Skiltagerd zwiększa efektywność produkcji oznakowań Braille’a [Case study]

Od czasu odebrania drukarki Mutoh XpertJet 661UF LED UV z oprogramowaniem CADlink DF Designer Pro i Mutoh Digital Factory RIP, firma SB Skiltagerd znacznie szybciej produkuje oznakowanie brajlowskie.

Wyzwanie: Ekonomiczne i szybkie wytwarzanie oznakowań w alfabecie Braille’a, przy jednoczesnym szukaniu specjalistycznej niszy na terytoriach islandzkich i norweskich.

SB Skiltagerd z siedzibą w Islandii jest firmą rodzinną od 1962 roku, produkującą ogólne oznakowania na rynek islandzki. Ponieważ rynek islandzki jest bardzo mały, każdy dostawca usług drukarskich musi oferować pełen zakres usług drukarskich. Firma SB Skiltagerd wywodzi się z sitodruku i ewoluowała w kierunku druku cyfrowego używając Mutoh ValueJet 1604 do banerów, naklejek, oklein samochodowych i ogólnych dla wnętrz i na zewnątrz.

Ale firma była również wczesnym dostawcą oznakowań Braille’a (głównie na eksport do Norwegii) i mając wizję rozwoju i zdominowania tego rynku, (CEO) Smari Birnir Smarason i jego żona Katrin Osk Hannesdottir wiedzieli, że muszą być w stanie produkować tablice Braille’a bardziej szybciej i bardziej ekonomicznie.

Przed zakupem Mutoh XpertJet 661UF firma SB Skiltagerd wykonywała oznakowanie Braille’a za pomocą grawera – był to długi i pracochłonny proces, który z natury powodował, że gotowy produkt był drogi. Trudno było również tworzyć bardzo małe znaki Braille’a, co było czynnikiem ograniczającym rozwój firmy.

Rozwiązanie Mutoh sprostało temu zadaniu. Od czasu odbioru drukarki Mutoh XpertJet 661UF LED UV z oprogramowaniem CADlink DF Designer Pro i Mutoh’s Digital Factory RIP, firma SB Skiltagerd znacznie szybciej produkuje oznakowanie brajlowskie.

– Przy stosunkowo niewielkiej inwestycji jesteśmy teraz w stanie dostarczyć oznakowanie Braille’a co najmniej 30-35% szybciej niż grawerowanie i oczywiście oznacza to, że możemy teraz zaoferować naszym klientom lepsze ceny. Dla nas cały proces przebiega gładko, łatwo i dużo czystszy – zauważa Smari Birnir Smarason.

– Właśnie zakończyliśmy duży cykl produkcyjny dla uniwersytetu w Islandii – praca, która zajęłaby dużo czasu, gdybyśmy musieli grawerować, a grawerowanie mogło i tak okazać się zbyt kosztowne dla tego projektu. Jednak dzięki rozwiązaniu Mutoh byliśmy w stanie dostarczyć produkt w rekordowym czasie, po cenie, jaką klient był pod dużym wrażeniem. Czujemy się teraz w stanie podjąć się znacznie większych projektów, dzięki czemu nasze horyzonty w zakresie oznakowań brajlowskich z pewnością zostały poszerzone! – dodaje.

Ploter dostępny jest na stronie Atrium Centrum Ploterowe www.atrium.com.pl

Related Posts