Artykuły Promocyjne, Nowości

Nowy Epson do sublimacji przemysłowej wkrótce w API.PL

Epson SureColor SC-F10000 przeznaczony jest do wysokonakładowego druku sublimacyjnego. Urządzenie posiada cztery głowice drukujące PrecisionCore Micro TFP, gdzie każda z nich posiada 3200 dysz i dysponuje rozdzielczością 1200 x 1200 dpi. Jest to zupełnie nowy typ głowic o szerokości 4,7 cala, a najmniejsza drukowana kropla ma rozmiar 3,8 pl. Najważniejszym atutem zastosowania nowych głowic drukujących jest możliwość uzyskiwania  produkcyjnych prędkości druku sięgających 255 m2/h. Szerokość zadruku nowej drukarki wynosi 76-cali (1,9m).

Drukarka wyposażona jest w zintegrowaną, dwustronną suszarkę z regulowaną temperaturą, która zapewnia optymalne suszenie zadrukowanego nośnika. Połączenie ciepła z podgrzewanego stołu z nadmuchem ciepłego powietrza z przedniej suszarki, eliminuje niedosychanie wydruków i niepożądane przebijanie tuszu. Aktywne, wielopunktowe śledzenie mediów zapewnia płynną i niezawodną pracę z minimalizacją efektu marszczenia i zagnieceń papieru.

Przy wysokonakładowych zamówieniach wymagana jest możliwie ciągła praca, bez przerw na obsługę. W drukarce zastosowano rozwiązanie Bulk Ink z podwójnymi 3- lub 10-litrowymi pojemnikami na atramenty CMYK. System zasilania wspierany jest przez funkcję „hot-swap” firmy Epson, która zapewnia nieprzerwaną pracę. W razie potrzeby urządzenie automatycznie przełącza zbiorniki z tuszem. Wymiana następuje na bieżąco, bez konieczności zatrzymywania urządzenia. Po zużyciu tuszu, ładowanie nowego pojemnika i jego podłączenie do zasobnika jest proste, a czas przeprowadzenia czynności bardzo krótki.

Niezawodność drukarki dodatkowo zwiększa zaawansowany system automatycznego napinania (Ad-ATC), zapewniający dokładne i stabilne podawanie mediów, nawet tych bardzo cienkich. Drukarka jest również wyposażona w technologię automatycznej regulacji (w tym zintegrowaną kamerę RGB) oraz oprogramowanie wspierające, które pozwala użytkownikom m.in. na zdalne monitorowanie wydajności drukarki. Łatwe sterowanie i kontrolę pracy drukarki zapewnia 9-calowy ekran dotykowy LCD. Na panelu wyświetlane są wszystkie potrzebne dane, w tym pasek postępu zadania z informacjami o pozostałym czasie, temperaturze i wilgotność w środowisku operacyjnym. Dostępne są również kluczowe informacje na temat materiałów eksploatacyjnych i zużycia podzespołów.

Cechy główne:

  • system stałego zasilania w atrament
  • 10- lub 3-litrowe pojemniki z atramentem, wymieniane bez wyłączania urządzenia
  • szybkie drukowanie do 255 m2/godz.
  • technologia Precision Dot firmy Epson
  • trzy dedykowane technologie sublimacji (Halftone, LUT i Micro Weave)
  • zaawansowany system automatycznego napinania do dokładnego i stabilnego podawania nośników
  • kompletne rozwiązanie firmy Epson, w tym głowice drukujące, atrament, oprogramowanie sprzętowe i oprogramowanie do druku.

Epson SureColor SC-F10000 już wkrótce w ofercie API.PL.

o dostępność urządzenia można pytać TUTAJ.

KL

Related Posts