Nowości, Wielki Format

Folia antybakteryjna do laminowania i druku od Ikonos

Pałeczka okrężnicy (Escherichia coli), gronkowiec złocisty (Staphylococcus aureus mssa.) i ten odporny na metycylinę (MRSA) – to grupy bakterii powszechnie występujące w naszym otoczeniu, na wszelkich powierzchniach i  skórze, które w skrajnych przypadkach śmiertelnie zagrażają naszemu zdrowiu. Rozwiązaniem na problemy dotyczące tych bakterii w miejscach często uczęszczanych może okazać się prosty sposób w postaci laminowania często dotykanych powierzchni folią antybakteryjną, która co ciekawe, nadaje się do laminowania i druku.

Na pierwszy rzut oka to zwykła biała lub przezroczysta folia PVC o grubości 100 mikronów. To co niewidoczne dla oka, to właściwości antybakteryjne, za które odpowiada specjalna dodatkowa powłoka. Jej skuteczność została szczegółowo przetestowana i potwierdzona oficjalnymi certyfikatami: ISO 22196:2011.

Powłoka zapobiega namnażaniu się bakterii na laminowanych powierzchniach. Bardzo szeroki wachlarz zastosowań, który wpisuje się wszędzie tam, gdzie utrzymanie sterylnego środowiska jest konieczne, jest największą zaletą tego produktu. Od tej pory można być pewnym, że bakterie nie będa już zagrożeniem.

Folia przeciwdrobnoustrojowa może być aplikowana bez skorzystania z usług profesjonalistów. Zastosowana technologia Fast & Easy umożliwia uzyskanie profesjonalnego efektu samodzielnie. Kanalikowa struktura kleju sprawia, że aplikowanie folii jest proste. Dodatkowe zalety aplikacji folii samodzielnie to zwiększone bezpieczeństwo związane z COVID-19, ze względu na fakt, iż mniej osób zaangażowanych jest w przedsięwzięcie, a także oszczędność pieniędzy, których nie trzeba wydawać na montaż oraz wygoda i szybkość, ponieważ nie trzeba czekać na termin u odpowiedniego wykonawcy.

Poniżej wyniki badań przeprowadzone na bakterii Staphylococcus aureus, które potwierdzają aż 99.9 % skuteczności folii w walce z drobnoustrojami:

Antybakteryjne właściwości przetestowano na materiale nieprzetworzonym. Miejsca, w których można zastosować folię antybakteryjną to przede wszystkim sklepy np. na uchwytach dla wózków, w biurach, na ekranach dotykowych itp. Folia to najlepsza osłona przed rozprzestrzenianiem się bakterii, a jak nam wiadomo wymiana drobnoustrojów trwa nieprzerwanie w przestrzeni publicznej.  Dzięki specjalnemu procesowi powlekania folia powstrzymuje rozmnażanie mikobów będą przy tym przyjazną dla środowiska.

Więcej informacji o foliach TUTAJ.

KL

Related Posts