Nowości, Wielki Format

MBO i KOMORI intensyfikują współpracę

MBO stała się spółką w pełni zależną od Komori Corporation od 1 maja 2020 r. Przejęcie rozszerzyło portfolio produktowe Komori o grupę falcerek. Dzięki temu firma udostępnia kompleksowy zestaw produktów i rozwiązań post-press dla obecnych i nowych klientów. Korzystając z wyjątkowej wiedzy i doświadczenia obu firm, Komori i MBO wprowadzają te nowe inicjatywy będące bezpośrednim wynikiem przejęcia.

Zwiększona rozpoznawalność

MBO Postpress Solutions to ceniony i znany na całym świecie producent m.in. urządzeń  falcujących, oferujący kompleksowe portfolio maszyn i usług serwisowych. Wysoko oceniana jakość produktów i silna obecność w Europie stworzyły mocne podstawy dla niedawnego przejęcia. Teraz, wykorzystując zasoby MBO, Komori jest w stanie dostarczać i wspierać produkty unikalne na rynku, uzyskując bardzo wysoką globalną pozycję rynkową w zakresie rozwiązań post-press’owych. Doświadczenie i wiedza MBO Postpress Solutions stwarza nowe możliwości i uzupełnienia ofertę maszyn offsetowych i cyfrowych Komori.

Peter Minis, Dyrektor ds. Marketingu w Komori komentuje: – Bardzo ważne są dla nas nowe synergie w zakresie rozwiązań, jak i klientów. Również wiele sobie obiecujemy po unikalnych rozwiązaniach  w obszarze zarządzania m.in.. MBO kilka lat temu z sukcesem wprowadziło na rynek system Datamanager. Jest  to pakiet oprogramowania do analizy danych i planowania zamówień w obszarze post-press, którego odpowiednikiem w maszynach Komori jest system KP-Connect . Połączenie tych systemów zapewni ogromne korzyści i stworzy wartość dla klientów posiadających produkty obu marek.

Połączenie platform, rozwiązań Komori i MBO Postpress Solutions przyczynia się do zwiększenia rozpoznawalności w segmencie druków komercyjnych, jak i opakowań. Oprócz opracowania rozwiązań dostosowanych do potrzeb indywidualnego klienta, zintensyfikowano również branżowe  działania promocyjne.

Katja Haug,  odpowiedzialna za Dział Marketingu w MBO Postpress stwierdza: – Punkt wyjściowy naszych klientów uległ zmianie. Dzięki połączeniu produktów Komori i MBO jesteśmy w stanie wesprzeć cały proces produkcyjny, począwszy od druku, aż po post-press i odwrotnie. 

Komori uważnie słucha opinii klientów, aby zapewnić najlepsze usługi, przyglądając się im z perspektywy użytkownika. Nowy MBO CoBo-Stack odegra znacząca rolę w ograniczeniu operacji i czynności wymagających sporych nakładów pracy ludzkiej.

MBO CoBo-Stack to współpracujący robot, który nie potrzebuje klatki ochronnej. Składki są transportowane od punktu  dostarczenia paczek przy falcerce  do strefy odbioru. CoBo-Stack podnosi paczki z obszaru odbierania i układa je w odpowiedni sposób na palecie. Zmniejsza to oczywiście fizyczne obciążenia operatora. Oferta tych produktów i dodatkowych technologii rozszerza się, w odpowiedzi na obecnie rosnące wymagania produkcyjne, rozwijając jednocześnie  strukturę biznesową Komori. 

Francja

Firmy MBO France S.A.S. i Komori France S.A.S. współpracują ze sobą blisko. Wspólny dyrektor zarządzający wzmacnia także ambicje rynku francuskiego. Dyrektor zarządzający Komori France Guillaume GAUGER; – Jestem zachwycony tą zintensyfikowaną lokalną współpracą, która pozwala nam dostarczać dostosowane rozwiązania dla naszych klientów”. Komori kontynuuje dążenie do poszerzenia potencjału druku dla przyszłości bogatej w komunikację drukowaną. Dodanie MBO jako lidera technologicznego w zakresie procesów introligatorskich tylko przyspieszy ten proces.

MBO Postpress Solutions zademonstruje swoje najnowsze innowacje podczas wirtualnego wydarzenia Alliance Days. W dniach 24 -27 listopada br można zarezerwować indywidualne pokazy na żywo, jak i odwiedzić ich wirtualne stoisko. Można będzie uzyskać tu  informacje, takie jak animacje, filmy i grafiki.

Więcej: www.postpressalliance.com

KL

 

Related Posts