Druk Cyfrowy, Nowości

Konferencja online Canon Future Book Forum już 18 listopada br.

Obecny rok to czas przemian dla wielu przedsiębiorstw i branż. Wiele firm musiało dostosować się do nieustannie zmieniających się warunków. Wraz z wyzwaniami nadeszły jednak możliwości – to właśnie one stanowić będą sedno tegorocznego Future Book Forum.

Future Book Forum odbędzie się już po raz ósmy, jednak – w związku z trwającą pandemią COVID-19 – w tym roku po raz pierwszy przybierze formułę spotkania online. Wydarzenie odbędzie się w środę 18 listopada 2020 w godz. od 15:00 do 17:45 (CET) i dotyczyć będzie wpływu pandemii na branżę wydawniczą oraz szans, jakie zrodziła ta sytuacja.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja, której dokonać można TUTAJ.

Odkrywanie szans na rozwój na rynku wydawniczym w czasie pandemii

Nikt nie mógł się spodziewać, jakiej zmianie w 2020 roku ulegną świat i biznes. Nie ma wątpliwości, że COVID-19 wpłynął na zachowania konsumenckie, jeszcze bardziej zmieniając sposób, w jaki dokonujemy zakupów, w tym książek. Zmianie uległy także oczekiwania, które mamy w stosunku do dystrybutorów i wydawnictw.  – Tegoroczne Future Book Forum ma miejsce w czasie, który stawia wyzwania przed wieloma przedsiębiorstwami w branży, i w którym zmuszone są one odmienić zarówno swoje krótkoterminowe strategie, jak i wdrożyć odpowiedzialne praktyki biznesowe, aby przetrwać w dłuższej perspektywie. Zaobserwowaliśmy również ogromne zmiany w zachowaniu konsumentów, co oznacza, że przedsiębiorstwa muszą zastanowić się, jak w inny sposób dotrzeć do czytelników. W tym roku Forum dotyczyć będzie właśnie tego. Uczestnicy mogą dołączyć do nas, by odkryć nowe szanse na rozwój z pomocą książek w tradycyjnej formie drukowanej oraz by dowiedzieć się w jaki sposób wydawcy mogą kształtować kolejne pokolenie wartościowych czytelników – mówi Peter Wolff, wiceprezes w Production Printing Products (PPP), EMEA Commercial Printing, Canon Europe.

To pierwszy raz, gdy Future Book Forum przeniesie się do formatu online. Uczestnicy uzyskają dostęp do angażujących i wnikliwych prezentacji autorstwa przedsiębiorców z branży wydawniczej z całego świata, które przyjrzą się temu, jak branża może przetrwać i wdrażać innowacje w czasie kryzysu. W ubiegłym roku uwaga uczestników i prelegentów skupiła się na budowaniu i pielęgnowaniu społeczności czytelników, by pozwolić wydawcom i drukarzom znaleźć nowe obszary do rozwoju. Ten przekaz jest wciąż istotny w tym roku, gdy branża wydawnicza musi się zjednoczyć, aby wspólnie zaproponować nowe modele biznesowe, stanowiące odpowiedź na trwający kryzys pandemii COVID-19.

W wydarzeniu udział weźmie znany mówca Peter Fisk, który zauważa:– Przez ostatnie siedem lat Future Book Forum prowadziło wydawców przez drogę, na której mogli na nowo zrozumieć książki i odkryć szanse na rozwój. W tym roku wyzwania są niezwykle istotne. Nadszedł czas dla branży, by wykazać się odwagą i sprawić, że przyszłość nadejdzie już dziś. Nie chodzi wyłącznie o przetrwanie. To czas, by działać! Nie przypadkiem 57 proc. największych firm na świecie powstało w momencie kryzysu.

Światowi eksperci o przyszłości branży wydawniczej

Tegoroczni mówcy to między innymi Nick Morris i Alex Quicho z Canvas8, którzy skupią się na kwestii sytuacji pandemicznej z punktu widzenia konsumenta i opowiedzą, jak rok 2020 zmienił świat i zachowanie czytelników. Claire MacLellan z Future PLC przyjrzy się COVID-19 z perspektywy świata wydawnictw i opowie, jak bieżący rok odmienił działalność jej firmy. Tara Lajumoke i Harriet Wright, reprezentujące FT Strategies (Financial Times) mówić będą o tym, dlaczego dziś, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, liczy się głęboka relacja z klientami. Z kolei Jesús Badenes del Río z Planeta wraz ze Svenem Fundem z Knowledge Unlatched poprowadzą sesję „Innovation Accelerator”, koncentrując się na znaczeniu tradycyjnych książek i nowej roli, jaką książki mają do odegrania.

Odbędzie się również panel dyskusyjny, w którym sprzedawcy książek z wielu państw będą rozmawiać o zmianach  w prowadzeniu biznesu, a także o swoich oczekiwaniach wobec przyszłości.

Future Book Forum Canon skierowane jest do:

  •         Wydawców
  •         Drukarzy książek
  •         Dystrybutorów
  •         Dziennikarzy
  •         Związków wydawców i drukarzy
  •         Dostawców technologii / Start-upów
  •         Drukarzy katalogów i magazynów
  •         Influencerów i liderów opinii z organizacji, mediów, forów itd.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

www.canon.pl

Related Posts