Nowości, Wielki Format

Mimaki wprowadza na rynek europejski dwie nowe drukarki roll-to-roll

Nowa seria „100” dąży do osiągnięcia wysokiej jakości przy wysokiej wydajności i minimalnych kosztach.

Mimaki Europe, producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i systemów tnących, ogłosił dziś wprowadzenie na rynek nowej serii „100”, dwóch podstawowych drukarek atramentowych typu roll-to-roll: UJV100-160 (model UV) i JV100 -160 (model solwentowy).

UJV100-160 ma być dostępny w sprzedaży w grudniu 2020 roku, a JV100-160 w styczniu 2021 roku.

JV100-160 wykorzystuje niedawno opracowany, szybkoschnący atrament eko solwentowy „AS5”, który zmniejsza ziarnistość i pozwala na uzyskanie drobnych szczegółów nawet podczas drukowania obrazów z dużą ilością atramentu. Ponadto ten nowy eko-solwentowy atrament ma doskonałą odporność na zarysowania i trwałość na zewnątrz, co pozwala drukarkom na tworzenie różnorodnych zastosowań, niezależnie od tego, czy są one przeznaczone do użytku wewnętrznego, czy zewnętrznego. Nowy atrament AS5 będzie dostępny zarówno w trybie Dual CMYK 4, jak i w trybie 8 kolorów, w tym jasnobłękitnym (Lc), jasnopurpurowym (Lm), pomarańczowym (lub) i jasnym czarnym (Lk).

UJV100-160 firmy Mimaki wykorzystuje niedrogi atrament UV „LUS-190”, który utwardza się natychmiast po wystawieniu na działanie promieniowania UV, umożliwiając szybszą realizację bez konieczności dosychania po wydrukowaniu. Atramentem LUS-190 można drukować nie tylko na PCW, ale także na niepowlekanych podłożach, takich jak folia PET, papier itp. UJV100-160 jest dostępny na rynku od marca na kilku wybranych rynkach, takich jak Rosja i Bliski Wschód. UJV100-160 będzie  dostępny w całej Europie, ten system jest idealnym rozwiązaniem dla drukarni wprowadzających technologię druku UV na swoich liniach produkcyjnych.

Zgodnie z hasłem „Expert Printing Made Easy”, seria ta jest również w pełni wyposażona w funkcje, które poprawią jej użyteczność dla operatorów. Obie drukarki z „serii 100” wykorzystują nową funkcję DAS (Dot Adjustment System) firmy Mimaki, opracowaną w celu obsługi usprawnionego i wydajnego procesu drukowania. Regulacja kropli jest zazwyczaj wykonywana ręcznie za każdym razem, gdy użytkownik zmienia typ nośnika, jednak ta nowa funkcja automatycznie dostosowuje pozycję kropli w przypadku drukowania dwukierunkowego i podawania nośnika, aby zapewnić doskonałe wyrównanie i jakość druku.

– Mimaki zawsze szczyci się wprowadzaniem technologii druku, która wyróżnia się wydajnością i wysoką jakością, a te dwa modele spełniają oba te wymagania. „Seria 100” to także wszechstronne drukarki, a użytkownicy korzystają z elastyczności w tworzeniu szeregu zastosowań, od żywych tapet po wysokiej jakości szyldy – mówi Bert Benckhuysen, Senior Product Manager  z Mimaki Europe.

Ponadto wszystkie podstawowe technologie firmy Mimaki, takie jak NCU (jednostka kontroli dysz), NRS (system odzyskiwania dysz) i MAPS4 (Mimaki Advanced Pass System4), będą dostępne jako standardowe funkcje, które pomogą osiągnąć ciągłą i niezawodną produkcję. Co więcej, firma Mimaki dołączyła do serii swoje nowe oprogramowanie RIP „RasterLink7”, które zawiera Harlequin RIP® opracowany przez Global Graphics Software Ltd. jako główny silnik. Dzięki temu nowemu silnikowi czas RIPowania można skrócić nawet o 25%. Aby zapewnić jeszcze większą łatwość obsługi, do tego nowego bezpłatnego oprogramowania RIP dodano drukowanie zmiennych danych i ulubione ustawienia.

Informacja prasowa przekazana przez Reprograf-Grafikus SA.

KL

Related Posts