Artykuły, Artykuły Promocyjne, Druk Cyfrowy

W przyszłość patrzymy spokojnie | Paweł Cioch, Plotserwis

O zmianach, które pojawiły się w codziennej pracy w ostatnich miesiącach, udziale w targach FestiwalDruku.pl, który długo stało pod znakiem zapytania, a w końcu okazał się „strzałem w dziesiątkę” i o transakcjach sfinalizowanych w ostatnich miesiącach, które pokazują, że branża poligraficzna mimo wielu wyzwań radzi sobie całkiem dobrze mówi Dyrektor Handlowy firmy Plotserwis, Paweł Cioch.

Czy pandemia i lockdown wpłynęły na Waszą pracę? Jak wyglądały ostanie miesiące w Waszej firmie?

Podobnie jak większość firm z wielu branż, nie spodziewaliśmy się, że znajdziemy się w nowej rzeczywistości, którą podyktowały nam obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią w naszym kraju. Praca zdalna, konieczność ograniczenia spotkań z Klientami czy mniejsza ilość prezentacji maszyn w demo roomie to zmiany, które widoczne były w naszej codziennej pracy.

Pomimo trudnej sytuacji cały nasz zespół, jak i nasi zagraniczni dostawcy gotowi byli na wszelką pomoc. Dostawy atramentów oraz mediów przeprowadzane były bez żadnych przerw. Po odmrożeniu gospodarki, również nasza branża wróciła do względnej normalności.

Wzięliście udział we wrześniowych targach FestiwalDruku.pl. Co zaprezentowaliście na swoim stoisku?

Organizowane we wrześniu targi FestiwalDruku.pl cieszyły się każdego roku ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Nasze doświadczenia z nimi związane były zawsze bardzo pozytywne. Wiązały się z nawiązywaniem nowych relacji handlowych i utrzymywaniem tych już istniejących. Były dla nas zawsze doskonałym miejscem do zaprezentowania naszych nowości, pochwalenia się rozwiązaniami wprowadzonymi na rynek. W tym roku byliśmy pełni obaw w związku z sytuacja panującą w kraju. Jednak ostatecznie podjęta została decyzja o udziale w wydarzeniu, które „zrestartowało branżę” i był to strzał w dziesiątkę.

Stoisko firmy Plotserwis podobnie jak w poprzednich edycjach cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. W części wystawienniczej ustawiliśmy drukarkę eco solventową, znanej i cenionej przez naszych Klientów, marki Galaxy, a także najszybszą i najnowocześniejszą drukarkę solventową Challenger wyposażoną w głowice Seiko Alpha 1024, osiągającą prędkość druku do 390 m2/h oraz oczkarkę automatyczną.

Oprócz standardowej wystawy maszyn w hali, mieliśmy okazję zaprezentować na „czerwonym dywanie” flagową maszynę UV marki Docan z głowicami Kyocera. 

Ostatnie miesiące to dla Was czas kilku sfinalizowanych transakcji. Proszę opowiedzieć więcej o tych transakcjach.

Ostatnie miesiące były dla nas bardzo pracowite. Wiele projektów sprzedażowych miało swój początek przed wprowadzeniem obostrzeń, a ich realizacja swój szczęśliwy finał w ostatnim czasie. Nasi Klienci, zarówno Ci nowi, jak i Ci współpracujący z nami od lat zdecydowali się na zakup różnorodnych urządzeń.

Najczęściej instalowane przez nas produkty to plotery wielkoformatowe drukujące w technologii UV. Flagowe plotery firmy Docan zostały zainstalowane u kilku naszych Klientów. Dla części z nich jest to pierwsza drukarka w tej technologii, która w sposób znaczący poszerza zakres produkcyjny ich drukarni. Dla pozostałych Klientów jest to kolejne urządzenie tego producenta. W związku z jego niezawodnością, zdecydowali, że dzięki powiększeniu parku maszynowego możliwe będzie zwiększenie oraz przyspieszenie dotychczasowej produkcji oraz podjęcie nowych wyzwań.

Inni Klienci wybrali plotery drukujące w technologii eco-solventu, tym samym dopełniając ofertę swojej drukarni. Część z nich uzupełniła ją o urządzenia do oczkowania, inni zdecydowali się ma automaty do zgrzewania oraz plotery tnące.

Mamy również wielu Klientów, którzy rozwijają swoje drukarnie przygotowując wydruki dla szeroko rozumianej branży tekstylnej. Dla nich przygotowaliśmy kilka rozwiązań umożliwiających druk na papierze termotransferowym lub bezpośrednio na materiale. Szybkie i niezawodne drukarki znanej i cenionej marki Galaxy, spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Jak widzicie przyszłość i kolejne miesiące branży druku i reklamy w ogóle?

Sytuacja branży druku i reklamy w sposób bezpośredni uzależniona jest od decyzji, które podjęte zostaną przez władze państwowe – mamy tu na myśli, czy zamknięte zostaną poszczególne branże, czy wprowadzone zostaną obostrzenia. Cały czas obserwujemy dynamiczne zmiany zachodzące na rynku. Widoczna jest zmiana wymagań, którymi kierują się firmy przy wyborze urządzeń do druku. Jednak, w związku z posiadaną przez nas szeroką ofertą urządzeń, spełniających wymagania naszych najbardziej wymagających Klientów, ze względnym spokojem patrzymy w przyszłość.

Jak oceniacie bieżącą kondycję branży druku i poligrafii? Czy możemy mówić o odmrożeniu tego segmentu?

Branża druku i poligrafii jest niesamowita. Tworzą ją niezwykle kreatywni ludzie, którzy nie poddają się pomimo obostrzeń i ograniczeń wprowadzanych odgórnie. Nieustannie szukają nowych możliwości rozwoju, niestandardowych rozwiązań dla swoich firm w tym trudnym czasie. Dlatego też mamy nadzieję, że branża będzie w dobrej kondycji i po chwilowym spowolnieniu będzie można się spodziewać, że będziemy wracali do względnej normalności.

Klienci, korzystając z szerokiej gamy oferowanych przez nas produktów, decydują się na poszerzenie swoich możliwości produkcyjnych lub wprowadzenie nowych produktów do swojej oferty. Każdemu Klientowi, zarówno takiemu, który współpracuje z nami od lat, jak i nowemu, przedstawiamy indywidualną ofertę dostosowaną do potrzeb oraz możliwości.

Rozmawiała Katarzyna Lipska-Konieczko 

 

Related Posts