Druk Cyfrowy, Nowości

Epson przedstawia dwa nowe urządzenia drukujące, wspierające efektywność pracy zdalnej

W odpowiedzi na potrzeby milionów osób nadal pracujących z domu Epson poszerzył ofertę o dwie wielofunkcyjne drukarki, zaprojektowane z myślą o małych firmach i domowych biurach: WorkForce Pro WF-4745 i EcoTank L6580. Te energooszczędne, oparte na nie wykorzystującej ciepła w procesie druku technologii piezoelektrycznej urządzenia stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych drukarek z wymiennymi kartridżami.

– Ostatnio przeprowadziliśmy ankietę wśród ponad 4000 pracowników europejskich i bliskowschodnich firm, z której wynika, że 70% badanych za kluczowe funkcje urządzeń do pracy z domu uważa trwałość, energooszczędność i ograniczenie ilości materiałów eksploatacyjnych1 –Robert Reszkowski, Business Sales Manager w Epson.  – Zarówno WorkForce Pro WF-4745, jak i EcoTank L6580 doskonale wpisują się w te oczekiwania.

Co ciekawe, z dostępnych danych wynika, że gdyby wszystkie drukarki laserowe używane do pracy z domu i w małych biurach w Europie zastąpiono atramentowymi drukarkami Epson, zużycie energii spadłoby nawet o 311 milionów kWh2 , co oznacza oszczędności rzędu 38,1 mln Euro3 i ograniczenie emisji CO2 o 117 tys. ton rocznie.

WorkForce Pro WF-4745

WorkForce Pro WF-4745 to najbardziej przystępna cenowo propozycja firmy Epson w segmencie wielofunkcyjnych urządzeń biznesowych. Oferuje wysokiej jakości wydruki, dostępne z prędkością do 24 stron/min i bezproblemową obsługę dzięki pojemnym zbiornikom na atrament. Podajnik mieści aż 500 arkuszy, dzięki czemu urządzenie pracuje płynnie, a częste uzupełnianie papieru nie jest konieczne. WF-4745 wyposażono w dotykowy ekran LCD, który ułatwia korzystanie z wszystkich dostępnych funkcji. Dzięki automatycznemu podajnikowi dokumentów (ADF) na 50 arkuszy można szybko i wygodnie zeskanować i przefaksować jedno- i dwustronne dokumenty. To doskonały wybór do małej firmy, czy domowego biura, oczekującego funkcjonalności na poziomie biznesowym.

EcoTank L6580

EcoTank L6580 oferuje wyjątkowo niski koszt drukowania i startowy zapas atramentu wystarczający na długie miesiące, zanim pojawi się konieczność uzupełnienia zbiorników. Unikalny i wygodny w obsłudze system pojemników oznacza brak kartridży i związanych z nimi niedogodności, takich jak duża ilość odpadów, czy czas poświęcany na ich wymianę i zakup. Drukarka ma wiele przydatnych funkcji, takich jak WiFi, pozwalające drukować praktycznie z dowolnego miejsca, szybkość druku na poziomie 25 str./min i wydruk pierwszej strony gotowy w 5,5 sek., a także pojemne podajniki. Dotykowy ekran LCD o przekątnej 4.3” ułatwia nawigację i obsługę.

– Oba modele stworzono z myślą o małych firmach i domowych biurach, co czyni z nich idealne drukarki dla wszystkich, którzy w obecnej sytuacji pracują zdalnie – podsumowuje Reszkowski.

Dowiedz się więcej:

WorkForce Pro WF-4745: TUTAJ.

EcoTank L6580: TUTAJ.

1 Badanie przeprowadzone przez B2B International na zlecenie Epson w czerwcu 2020

2 Na podst. wyliczeń Epson. Metodologia zweryfikowana przez TÜV Rheinland, na podst. „Typowego Zużycia Energii”, określanego w ramach procedury testowe Energy Star, podawanej w kWh na rok. Modele określono wykorzystując wskaźniki IDC HCP 2019Q2 (dane za okres 2015Q1 do 2018Q4), i bazę urządzeń zainstalowanych w 22 firmach w UE w 2018 r , wg raportu IDC ( (“Installed Base by Vertical, 2019Q2”).

3 Kalkulacje porównawcze dostępne na: https://www.epson.eu/neop-footnotes

Related Posts