Druk Cyfrowy, Nowości

Ricoh Pro™ V20100 drukuje 150 metrów na minutę w Mazowieckim Centrum Poligrafii

Mazowieckie Centrum Poligrafii rozwija swój park maszynowy o nowy atramentowy system do drukowania na papierze z roli  Ricoh Pro™ V20100. Maszyna wykorzystywana jest głównie do druku książek. W przyszłości na systemie planowana jest również produkcja instrukcji obsługi dla dużych firm produkcyjnych. To kolejny model Ricoh, który pracuje w MCP. Drukarnia od wielu lat korzysta z trzech systemów arkuszowych Pro™ C9100.

– Obecnie możemy obserwować, jak realizują się przewidywania ekspertów, którzy prognozowali stały wzrost nakładów w cyfrowym druku produkcyjnym. To przesądziło o inwestycji w urządzenie Ricoh Pro™ V20100. Parametry druku, szybkość i produktywność, które oferuje sprawiają, że dzięki tej maszynie możemy być bardziej konkurencyjni w stosunku do drukarń offsetowych, także w przypadku wysokich nakładów. Odnosi się to nawet do zleceń na poziomie do 6000 egzemplarzy” – powiedział Wojciech Hunkiewicz, właściciel Mazowieckiego Centrum Poligrafii. „Rozwiązanie oparte na Ricoh Pro™  V20100 pomogło nam uwolnić produkcję, która idzie pełną parą pomimo sytuacji jaką mamy obecnie w kraju. Urządzenie pracuje w trybie dwuzmianowym a planowane jest uruchomienie trzeciej zmiany – dodał.

Ricoh Pro™ V20100 jest kompaktowy, 1-modułowy (zajmuje jedynie 4,3 m²) i łatwy w obsłudze. Oferuje wysoki poziom produktywności. Maksymalne obciążenie maszyny to 40 000 000 stron A4 miesięcznie. System obsługuje szeroką gamę mediów, w tym również niededykowanych. Przy rozdzielczości 600 x 600 dpi oferuje druk z prędkością 150 m/min i szerokości zadruku do 558 mm (na roli 560 mm). Dodatkowym atutem tego rozwiązania są atramenty, dzięki którym uzyskuje się wyjątkowo głęboką czerń  a  skala szarości przy natywnej rozdzielczości 600 dpi x 600 dpi zapewniadoskonały tekst oraz przejścia tonalne.

www.ricoh.pl

KL

Related Posts