Etykiety i opakowania, Nowości

Screen i Lintec podnoszą poprzeczkę w zakresie bezpieczeństwa opakowań żywności

Wraz ze wzrostem zainteresowania bezpieczeństwem opakowań żywności na całym świecie rośnie popyt na technologię drukowania opakowań i etykiet, która chroni pakowaną żywność przed substancjami toksycznymi. W odpowiedzi na ten trend i coraz ostrzejsze przepisy producent systemów druku atramentowego Screen nawiązał współpracę ze specjalistą od klejów Lintec, aby zapewnić bezpieczeństwo etykiet i klejów o niskiej migracji (o niskiej przepuszczalności) do pakowanej żywności.

– Uważamy, że bezpieczeństwo opakowań żywności jest odpowiedzialnością całego łańcucha dostaw. Dlatego też, gdy tylko jest to możliwe, współpracujemy z partnerami, aby zwiększyć dostępność bezpiecznych i opakowań o niskiej migracji – mówi Taishi Motoshige, kierownik ds. Sprzedaży i operacji w Screen Europe.

Opierając się na dziesięcioleciach badań i rozwoju bezpiecznego i wydajnego cyfrowego druku atramentowego, firma Screen wprowadziła trzy lata temu nowy system druku etykiet o niskiej migracji, Truepress JetL350UV + LM, który wykorzystuje specjalnie opracowane tusze o niskiej migracji, które zapewniają zwiększone bezpieczeństwo w zastosowaniach związanych z pakowaniem żywności. Urządzenie jest wyposażone w mechanizm przedmuchiwania azotem, który przyspiesza schnięcie (zwane także „utwardzaniem”) atramentów UV, dodatkowo zapobiegając migracji atramentu. Truepress JetL350UV + LM jest popularny w Europie, wybierany przez dziesiątki drukarni. „Zainteresowanie naszą technologią drukowania etykiet o niskiej migracji pozostaje duże, nawet
w czasach wirusa COVID-19” – mówi Motoshige.

Wybór klejów

Chociaż etykiety o niskiej migracji mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa opakowań żywności, ważny jest również wybór klejów używanych do przyklejania etykiet do opakowań.

Lintec, wiodący producent materiałów etykietowych do opakowań, od lat inwestuje w badania i rozwój, aby nieustannie ulepszać swoje kleje o bardzo niskiej migracji. Obecnie Screen
i Lintec nawiązały współpracę, aby zapewnić bezproblemową współpracę ich technologii, produkując etykiety żywności i produktów farmaceutycznych oraz pakując je szybko, wydajnie i zgodnie
z najwyższymi standardami regulacyjnymi.

Lintec i Screen współpracują w celu zwiększenia bezpieczeństwa etykiet i opakowania na produkty zdrowotne i spożywcze.

– Kwestie bezpieczeństwa związane z migracją składników atramentu i kleju w całym łańcuchu dostaw żywności i farmaceutyków, a także potencjalne zagrożenia dla zdrowia użytkowników końcowych, są powodem do niepokoju dla właścicieli marek i producentów. Dlatego dostawcy etykiet i opakowań stają w obliczu rosnącego zapotrzebowania na rozwiązania, które zapewniają ochronę produktów przed zanieczyszczeniami spowodowanymi atramentami i klejami – mówi Kazuya Katoh, dyrektor generalny działu administracyjnego, działu badań i rozwoju w Lintec.

Znakomity wynik

Screen i Lintec przeprowadziły kilka niezależnych testów zewnętrznych, aby ocenić wydajność połączonych technologii o niskiej migracji. Wyniki testu ujawniły, że po połączeniu TP Jet L350UV+ LM firmy Screen z materiałem etykietowym Lintec o bardzo niskiej migracji, ogólny limit migracji (OML) wynosi 0,6 mg / 100 cm2. „To znakomity wynik, biorąc pod uwagę, że obecny przepis UE dla OML wynosi 10 mg / 100 cm2” – mówi Motoshige.
„Wspólnie rozwiązując problem migracji atramentu, „Lintec i Screen pokazują swoje zaangażowanie w odpowiedzialność korporacyjną i dostarczają produkt, który zapewnia właścicielom marek i użytkownikom końcowym pewność, jakiej potrzebują” – dodaje Katoh.

Informacja prasowa przekazana przez Reprograf-Grafikus SA, Dystrybutora firmy Screen na terenie Polski.

KL

 

Related Posts