Etykiety i opakowania, Nowości

Metsä Board Kyro obchodzi 150. rocznicę swojego powstania

W roku 2020 mija 150 lat działalności zakładu Metsä Board Kyro. Zakład produkcji ścieru drzewnego przy progu wodnym Kyröskoski został uruchomiony w 1870 roku. Od tego czasu wytwarzano w nim masy papiernicze, ścier drzewny, tarcicę, różne rodzaje papieru i tektury na rynki międzynarodowe. Dzisiaj jest to nowoczesny i wydajny zakład, który produkuje wysokiej jakości tektury lite dla Metsä Board, przedsiębiorstwa, które wchodzi w skład Metsä Group.

– Personel Kyro jest dumny ze swojego zakładu. Nasi pracownicy zawsze stawiali czoła wyzwaniom, radząc sobie w trudnych czasach dzięki współpracy. Ludzie wiążą się z zakładem na długo, nieraz pracowało w nim kilka pokoleń z tej samej rodziny. Dzięki temu zakład Kyro mógł stać się tym, czym jest dzisiaj – powiedział Petri Huiko, wiceprezes Metsä Board i dyrektor zakładu Kyro.

– Ciągły rozwój jest kluczem do sukcesu, wydajności i wysokiej jakości naszych tektur. Jesteśmy dumni, że możemy nadal rozwijać Kyro tak, jak robiły to wcześniejsze pokolenia – dodał Petri.

W ubiegłym roku, zakład Metsä Board Kyro rozpoczął produkcję nowej – pozbawionej tworzyw sztucznych – tektury z ekobarierą, przeznaczonej dla przemysłu spożywczego i gastronomii oraz zastosował sztuczną inteligencję (AI) do kontroli jakości. Ponadto, obecnie trwa modernizacja odcinka maszyny do wykańczania tektury. Projekt obejmuje instalację nowego nawijaka i przewijarki oraz modernizację układu obsługi odpadu. Wartość tej inwestycji wynosi 20 milionów euro. Uruchomienie nowych urządzeń jest planowane na jesień 2021 r.

www.metsaboard.com

KL

Related Posts