Druk Cyfrowy, Nowości

Case Study OKI: 5-kolorowa drukarka w firmie Tipografia Tozzi

5-kolorowa drukarka serii Pro firmy OKI to idealne rozwiązanie dla firmy Tipografia Tozzi zajmującej się drukiem materiałów dla branży detalicznej.

Włoska firma drukarska Tipografia Tozzi, specjalizująca się w projektowaniu i drukowaniu materiałów do komunikacji wizualnej w branży detalicznej, zaobserwowała wzrost liczby otrzymanych zamówień przy jednoczesnym spadku wielkości nakładu poszczególnych zamówień. Rozpoczęły się więc poszukiwania cyfrowego rozwiązania, które pomogłoby firmie dostosować się do takiej zmiany wymagań stawianych przez klientów na rynku.

 

Firma potrzebowała 5-kolorowej drukarki, która mogłaby zostać zintegrowana z istniejącym obiegiem pracy i rozwiązaniami sitodruku UV, która umożliwiłaby wyjście naprzeciw potrzebom klientów w zakresie druku prac z białym kolorem.  Szukając rozwiązania, które oferowałoby jakość porównywalną z sitodrukiem, a jednocześnie byłoby korzystne z ekonomicznego punktu widzenia. Nowe rozwiązanie miało być również potrzebne, aby firma mogła zmieniać elastycznie procesy druku w zależności od typu nośnika oraz wielkości nakładu. Po dokładnym przemyśleniu tej kwestii firma Tipografia Tozzi wybrała jednoprzebiegową 5-kolorową drukarkę Pro9542  firmy OKI – wpływ na tę decyzję miała przede wszystkim wspaniała jakość kolorów i pokrycie bielą oraz uniwersalność, szybkość i możliwości łatwego zarządzania 5-tym kolorem oferowane przez ten model, czyniące go doskonałą inwestycją dla firmy. Jak mówi dyrektor zarządzający, Robert Tozzi, dzięki pozytywnemu doświadczeniu we współpracy z firmą OKI i jej autoryzowanym partnerem Copyworld rozwiązania firmy OKI będą oczywistym wyborem, kiedy Tipografia Tozzi postanowi rozbudować flotę o kolejne drukarki.

– Od razu byliśmy pod wrażeniem doskonałej jakości kolorów oferowanej przez drukarkę firmy OKI, nie wspominając o tym, że zapewnia ona pokrycie białym tonerem porównywalne do tego zapewnianego przez metodę sitodruku – mówi Roberto Tozzi, dyrektor zarządzający w firmie Tipografia Tozzi.

Więcej: TUTAJ.

KL

Related Posts