Artykuły, Artykuły Promocyjne, Artykuły Promocyjne, Wielki Format, Wielki Format

Ze spokojem patrzymy w przyszłość | Kacper Ragus, Via Color Pegasus

  • O pierwszych reakcjach na lockdown, wprowadzonych zmianach i planach na wrześniowy FestiwalDruku.pl mówi Kacper Ragus, Prezes Zarządu Via Color Pegasus.
  •  „W tym momencie widzimy znaczącą poprawę. Po chwilowym zatrzymaniu sprzedaży w kwietniu dla branży poligraficznej obecnie wróciło wszystko do stanu przed pandemią. Można zaobserwować wzmożony ruch jeśli chodzi o sprzedaż maszyn”. 
  • „Targi branżowe to najważniejsze wydarzenia w naszej firmie, zawsze starannie przygotowujemy się do nich i wyczekujemy z niecierpliwością na ich start. Bezpośrednie spotkania z klientami to najważniejsza część prowadzenia biznesu i nie wyobrażamy sobie aby z takiej formy sprzedaży zrezygnować”. 

W jakim momencie prowadzenia biznesu zastała Was pandemia? Co było największym wyzwaniem w obliczu nowej sytuacji?

Moment wprowadzenia lockdownu w Polskiej gospodarce był dla nas wielkim szokiem. Luty, marzec, kwiecień to dla naszej firmy najważniejsze miesiące w roku, gdzie prowadzimy największą sprzedaż maszyn. Dlatego musieliśmy szybko przeorganizować działanie naszej firmy. Na początku nie było to łatwe. W pierwszej kolejności skupiliśmy się na naszych obecnych klientach, zdawaliśmy sobie sprawę, że ich drukarki przez jakiś czas nie będą drukowały, dlatego dla nas najważniejszym celem było zabezpieczenie ich urządzeń przed uszkodzeniem podczas przestoju.

Zdywersyfikowaliście swoją ofertę, wprowadziliście zmiany w funkcjonowaniu firmy? A może normalnie działaliście i prowadziliście sprzedaż?

Oferta pozostała bez zmian, nie widzieliśmy potrzeby na wprowadzanie nowych produktów lub zmiany dostawców maszyn, atramentów czy części. Jesteśmy bardzo dobrze zabezpieczeni na „cięższe czasy”. Uświadomiliśmy sobie, że czas pandemii, przestoju w sprzedaży i instalacjach drukarek/ploterów to najlepszy moment na wprowadzenie nowych zmian organizacyjnych w funkcjonowaniu firmy. Szczególnych nacisk kładliśmy na usprawnieniu działania działu logistyki i sprzedaży wysyłkowej. Rozbudowaliśmy swój sklep internetowy, aby ułatwić klientom proces zamawiania naszych produktów oraz ułatwiliśmy metody płatności.

Jak oceniacie bieżącą kondycję branży druku i poligrafii? Czy możemy mówić o odmrożeniu tego segmentu? 

W tym momencie widzimy znaczącą poprawę. Po chwilowym zatrzymaniu sprzedaży w kwietniu dla branży poligraficznej obecnie wróciło wszystko do stanu przed pandemią. Można zaobserwować wzmożony ruch jeśli chodzi o sprzedaż maszyn. Dużo naszych obecnych klientów decyduje się na inwestycje w nowe urządzenia, aby poszerzyć swoją ofertę produktów lub przyśpieszyć obecną produkcję. Dlatego przygotowujemy specjalne oferty aby wspierać firmy, które wcześniej zdecydowały się na współpracę z naszą firmą.

Po raz kolejny zaprezentujecie się na targach FestiwalDruku.pl. Co pokażecie na swoim stoisku?

Skupimy się głównie na naszych drukarkach UV z serii Pegasus. Dodatkowo przygotujemy specjalne zestawy maszyn i produktów komplementarnych z maszynami ekosolwentowymi w specjalnych cenach. Warto będzie odwiedzić nasze stoisko gdzie każdy z odwiedzających otrzyma od nas miły prezent.

Jakie znaczenie mają dla Was targi branżowe? Czy szczególnie teraz możliwość spotkania z klientami face to face jest niezwykle potrzebna?

Targi branżowe to najważniejsze wydarzenia w naszej firmie, zawsze starannie przygotowujemy się do nich i wyczekujemy z niecierpliwością na ich start. Bezpośrednie spotkania z klientami to najważniejsza część prowadzenia biznesu i nie wyobrażamy sobie aby z takiej formy sprzedaży zrezygnować. Plusem takich spotkań jest możliwość wyboru przez klienta najlepszego urządzenia i najlepszej oferty.

Jak widzicie przyszłość i kolejne miesiące branży druku i reklamy w ogóle?

Widzimy zmiany jakie zachodzą na rynku i jakimi względami obecnie kierują się firmy przy wyborze urządzeń do druku. Pod każdym względem dopasowujemy się do dynamicznych zmian zachodzących obecnie na rynku poligraficznym. Jeżeli nie zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia takie jakie miały miejsce w marcu i kwietniu to ze spokojem patrzymy w przyszłość.

Rozmawiała Katarzyna Lipska-Konieczko

 

Related Posts