Artykuły, Wielki Format

HandTop – kompleksowa propozycja dla branży reklamowej

API.PL jest dystrybutorem ploterów UV marki HandTop na polskim rynku. Firma może pochwalić się już kilkudziesięcioma instalacjami urządzeń zakończonymi sukcesem.

Plotery UV marki HandTop doskonale sprawdzają się w druku w branży reklamy wielkoformatowej, produkcji gadżetów i opakowań, zdobieniu elementów dekoracyjnych wyposażenia wnętrz oraz zadruku akcesoriów elektroniki użytkowej. W ofercie API.PL znajdują się plotery typu flatbed – służące do druku na podłożach płaskich, roll-to-roll do druku materiałów z roli na rolę oraz hybrid – do druku z roli na rolę jak również na powierzchniach płaskich.

Nowością w drukarkach Handtop jest zastosowanie głowic drukujących Ricoh GEN6, które generują zmiennej wielkości krople atramentu w zakresie 5-10-15 pl. Efektem tego jest uzyskanie wydruków o wysokiej jakości z płynnymi przejściami tonalnymi. Uzupełnieniem oferty są bardzo szybkie, przemysłowe głowice drukujące Kyocera KJ4, które charakteryzują się niespotykaną szybkością druku przy zachowaniu fotograficznej jakości uzyskiwanych prac.

Wszystkie plotery HandTop drukują kolorami CMYK+W, ale mogą zostać opcjonalnie rozszerzone o kolory light cyan i light magenta oraz późniejsze uszlachetnianie wydruku lakierem. Oferowane w zestawie z drukarką atramenty utwardzane promieniami zapewniają bardzo dobrą adhezje (przyleganie) do takich materiałach jak akryl, drewno, poliester, poliwęglan, folie czy szkło. Druk utrwalany jest lampami LED chłodzonymi wodą. Dzięki temu zwiększają się możliwości zastosowania tych urządzeń do druku na mediach wrażliwych na temperaturę.

Drukarki HandTop współpracują z praktycznie każdym, dostępny na rynku, oprogramowaniem RIP. API.PL rekomenduje RIP Caldera i ONYX, które to są gwarantem stabilnej pracy i uzyskania satysfakcjonujących efektów druku. Są to programy łatwe w obsłudze, z szeregiem pomocnych funkcji takich jak kolejkowanie, rozmieszczanie prac na arkuszu, tworzenie profili kolorystycznych.


HandTop HT3020UV

Dlaczego druk UV na HandTop:
• wysoka wydajność druku – tabele z prędkościami dostępne na stronie www.api.pl/druk-uv/plotery-uv-handtop
• możliwość konfiguracji ilości głowic wg. indywidualnego zapotrzebowania,
• druk białym atramentem, który sprawia, że wydruki mają żywe kolory nawet na przezroczystych podłożach,
• druk lakierem, umożliwiający błyszczące zdobienia,
• atrament odpowiedni do każdej powierzchni sztywnej i giętkiej,
• 4-strefowy stół z dwukierunkowym podsysem, utrzymujący każdy materiał i pozwala na jego precyzyjne ułożenie,
• automatyczny pomiar grubości podłoża i automatyczna regulacja wysokości karetki z dokładnością do 0,1 mm,
• czujniki chroniące głowicę przed uszkodzeniem,
• stabilny software sterujący,
• dodatkowe stoły do mediów sztywnych w modelach hybrydowych.

 Jarosław Kostecki | Business Development Manager w API.PL:

Wybierając do współpracy markę HandTop kierowaliśmy się koniecznością zapewnienia klientom wysokiej jakości druku w technologii UV, a także możliwością elastycznej konfiguracji urządzenia i innowacyjnością stosowanych rozwiązań. Marka HandTop jest tego gwarancją. Z kolei API.PL zapewnia specjalistyczne wsparcie na każdym etapie, od profesjonalnego doradztwa w zakresie doboru urządzeń – najbardziej racjonalnych z punktu widzenia potrzeb klientów, po wsparcie w okresie posprzedażowym. Zapewniamy najwyższej jakości opiekę serwisową w okresie gwarancji i po jej zakończeniu. Drukarki dostępne w naszej ofercie objęte są standardową 24 miesięczną gwarancją na urządzenie oraz 6 miesięczną gwarancją na głowice drukujące. Dodam, że nasz serwis był pierwszym i przez długi czas jedynym serwisem w Polsce współpracującym z tym producentem.
To owocuje unikalną wiedzą i doświadczeniem w zakresie wdrażania i obsługi tych urządzeń. Naszą obsługę powdrożeniową wzbogaciliśmy o specjalną infolinię – tzw. helpdesk. Dzięki niej klienci mają stały kontakt z doświadczonym i kompetentnym konsultantem, udzielającym cennych porad w szybki i przystępny sposób. Utrzymujemy stałą bazę części zamiennych, aby w razie jakiejkolwiek awarii zminimalizować okres niezbędny do naprawy urządzenia. Z punktu widzenia klientów ważne jest również to, że API.PL gwarantuje stały i szybki dostęp do atramentów oraz podłoży do druku. W bogato wyposażonym demo roomie, klienci zainteresowani urządzeniami, mogą zapoznać się z możliwościami drukarek Handtop oraz powiązanymi z nimi urządzeniami około produkcyjnymi. Najpopularniejsze modele ploterów są u nas dostępne na stanie magazynowym. Pozostałe w opcji „szybkiej dostawy”.

Oferta ploterów HandTop dostępna jest na stronie ww.api.pl

Artykuł ukazał się w majowym numerze OOHnews!, dostępnym TUTAJ