Druk Cyfrowy, Nowości

Nowa kampania promocyjna drukarki HP Never Stop Laser bez kartridży

HP promuje pierwszą na świecie drukarkę laserową bez kartridży – Never Stop Laser, która pomaga zmniejszyć koszt eksploatacji nawet do 80%. Innowacyjne rozwiązanie, zastosowane w tej linii drukarek to Toner Tank. Dzięki niemu, użytkownik nie musi kupować nowego tonera, tylko samodzielnie doładuje zasobnik drukarki za pomocą urządzenia, przypominającego dużą strzykawkę. Żeby uzupełnić toner wystarczy włożyć Reload Kit do odpowiedniego otworu drukarki i nacisnąć tłok. Proces napełnienia zajmuje około 15 sekund.

Komunikację wsparto dwoma  30-to sekundowymi spotami stworzonymi w animacji 2d, które w lekki sposób  podkreślają oszczędności, jakie daje drukarka z systemem do samodzielnego uzupełniania tonera. Redukcja kosztów eksploatacyjnych oraz wygodne i proste uzupełnianie tonera to główne aspekty podkreślane w filmach. 

Realizację spotów powierzono domowi produkcyjnemu Timecode Film Production, który specjalizuje się w produkcji reklam, animacji i form branded content. Za obsługę mediową i nadzór nad prawidłowym zrealizowaniem niestandardowej kampanii w telewizji i internecie odpowiada dom mediowy OMD.

KL