Nowości, Wielki Format

Tylko w Igepa Polska: Wypożycz ploter! | Tomasz Nowak [wywiad]

Igepa Polska wprowadziła obecnie nowy rodzaj usługi: możliwość wypożyczenia plotera. Opcja ta obejmuje zarówno urządzenia marki Roland  – ploter ekosolwentowy, UV i tnący, jak i Flora – ploter hybrydowy i twardy solwent. O tym nowatorskim programie rozmawiamy z Menadżerem Sprzedaży Działu Maszyn i Urządzeń, Tomaszem Nowakiem.

Na czym polega program wypożyczania ploterów?

Ideą programu jest wypożyczanie Klientom urządzeń, które mamy w oferciesprzedaży. Wypożyczamy plotery zarówno Klientom, którzy chcą urządzenie przed zakupem wypróbować, jak i takim, którzy otrzymali duże, pilne zlecenie, a ich dotychczasowy park maszynowy jest  niewystarczający.Nasze wypożyczanie nie ma nic wspólnego z leasingiem maszyn.

Skąd pomysł na taki program?

W czasach epidemii może powstać obawa Klientów przed inwestowaniem w nowy sprzęt. Nasz program to odpowiedź na te obawy. Jeśli Klienci mają jakiekolwiek wątpliwości związane z zasadnością zakupu, mogą być one rozwiane przez wypożyczenie plotera w Igepie. Dodatkowo, śledząc trendy w dzisiejszym funkcjonowaniu biznesu, można zaobserwować, że skłonność do wypożyczania jest coraz większa. Dotyczy to nawet zabawek, mebli, telefonu komórkowego, o samochodzie nie wspominając.

Czy nie uważacie, że za szybko uruchamiacie taki program? Przecież zleceń w tym momencie jest niewiele.

Pamiętajmy, że Igepa jest również ogólnopolskim dystrybutorem atramentów, podłoży do druku wielkoformatowego oraz tworzyw sztucznych. Oczywiście odczuliśmy spadki w sprzedaży, ale nie są one na tyle duże, aby wysuwać wnioski o braku zleceń na rynku. Poza tym, moim zdaniem, w maju zacznie następować stopniowe odmrażanie gospodarki.

Jakie urządzenia można pożyczyć?

Igepa Polska jest autoryzowanym dystrybutorem marek Roland oraz Flora, zatem wypożyczyć można plotery: Roland RF (ekosolwent, 160cm), Roland LEF-300 (stołowy LEDUV), Roland GR (tnący 160cm), Flora 2000HUV (hybryda LEDUV 220cm) oraz Flora twardosolwentowa XTRA 512i.

Na jak długo można wypożyczyć urządzenie?

Maksymalny czas to 60 dni. Minimalny: 14. Moim zdaniem, taki okres pozwoli zarówno wykonać testy, jak i zrealizować zlecenie.

Jakie są koszty wypożyczenia?

Stawkadzienna zaczyna się od 249 zł netto za dobę i rośnie wraz z wartością urządzenia. Co najważniejsze: w przypadku decyzji o zakupie, całość kosztów wypożyczenia odlicza się od ceny końcowej.

Co zawieracenawypożyczenia?

Zawozimy urządzenie, instalujemy, szkolimy Klienta z obsługi. Jeśli Klient zdecyduje zwrócić urządzenie, deinstalujemy je i organizujemy transport powrotny. Do urządzeń Flora w koszt wypożyczenia wliczony jest również komputer do obsługi maszyny.  

Czego ta cena nie zawiera?

Opłata nie obejmuje wniesienia urządzenia do pomieszczenia docelowego oraz atramentów. Jednak na zakup pierwszego kompletu atramentów udzielamy ponad 50% rabatu. Ideą jest wypożyczenie urządzenia, nie zarobek na atramentach.

A jeśli ktoś zdecyduje, że urządzenie oddaje, czy można je faktycznie oddać bez zobowiązań?

Tak. Nie ma żadnych haczyków, czy „małych literek” w umowie. Zasady są jasne. Urządzenie można oddać bez żadnych zobowiązań i bez żadnych dodatkowych opłat.

Rozmawiała Katarzyna Lipska-Konieczko.

www.igepa-viscom.pl