Artykuły Promocyjne, Nowości

Drukarka sublimacyjna Mutoh ValueJet 1638WX dla… entuzjastów RPG i gier stołowych

Drukarki sublimacyjne dzięki swoim możliwościom, znajdują zastosowanie daleko poza „klasyczną” poligrafią, reklamą, modą. Kto by pomyślał, że jakość druku docenią także fani gier.

Deep-Cut Studio to firma rzemieślnicza, specjalizująca się w produkcji mat do gier RPG, tac do kości i akcesoriów do gier stołowych. Produkty tej litewskiej firmy trafiają do entuzjastów gier na całym świecie, od Europy po USA. Produkty Deep-Cut Studio można kupić w ich sklepie internetowym oraz w sklepach detalicznych partnerów w Europie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Firmą kierują Kostas Brazauskas i Gediminas Jonaitis – założyciele i współwłaściciele Deep-Cut Studio.

– Podążaj za swoją największą pasją, a poczujesz się, jakbyś nie musiał pracować ani jednego dnia – oto, co przychodzi do głowy po rozmowie z właścicielami Deep-Cut Studio. Zawsze wspaniale jest obserwować, jak spełnianie marzeń może przynieść tak ogromne korzyści, i jak szybko firma może ewoluować, gdy robisz to, co kochasz, i nie boisz się inwestować w nią czasu i zasobów.

Początek czegoś wielkiego

Jak to zwykle bywa w przypadku wszystkich projektów  rodzących się z pasji, wszystko zaczęło się, gdy dwóch entuzjastów gier nie mogło znaleźć nikogo, kto mógłby zrealizować ich pomysły. Postanowili więc sami stworzyć własną matę do gry. Po udanej realizacji pierwszego projektu, Kostas i Gediminas stworzyli trochę mat do gier dla swoich przyjaciół. W pewnym momencie oboje zrozumieli, że aby zaspokoić szybko rosnące zainteresowanie, musieli podjąć racjonalną decyzję o przekształceniu swojego wymarzonego projektu w firmę i podniesieniu całego procesu produkcyjnego na wyższy poziom.

Wielka inwestycja – drukarka sublimacyjna

– Widząc sukces i uznanie, które towarzyszyły naszym pierwszym projektom, jedynym słusznym krokiem było rozszerzenie i uczynienie z naszego hobby firmy. Właśnie wtedy pojawiła się potrzeba wyboru niezawodnej drukarki  sublimacyjnej – mówi Gediminas Jonaitis.

– Naszym największym marzeniem było wejście na rynek międzynarodowy i oferowanie naszych produktów światowym liderom producentów gier w Europie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Głównym wyzwaniem dla Deep-Cut Studio było znalezienie wysoce niezawodnej, ekonomicznej drukarki, która zapewniałaby wyjątkowo wysoką jakość wydruków i nie wymagałaby dużego nadzoru.

– Odkryliśmy, że drukarka sublimacyjna Mutoh ValueJet 1638WX jest dokładnie tym, czego szukaliśmy – dzięki jej precyzji, wydajności i rozmiarze byliśmy w stanie dotrzeć do odbiorców, o których wcześniej nie mogliśmy sobie wyobrazić – mówi Kostas Brazauskas, współzałożyciel firmy.

– Światowa konkurencja w produkcji akcesoriów do gier jest trudna i aby przetrwać, musimy za każdym razem zwracać uwagę na szczegóły. Największymi korzyściami z inwestycji w drukarkę sublimacyjną Mutoh ValueJet 1638WX były wysoka niezawodność, precyzja, kontrola jakości i wydajność – mówi Gediminas Jonaitis, współzałożyciel Deep-Cut Studio.

Dbałość o szczegóły

Obecnie zdecydowana większość produktów Deep-Cut Studio jest eksportowana do Wielkiej Brytanii, krajów UE i Stanów Zjednoczonych. Studio stale współpracuje z wiodącymi międzynarodowymi markami gier, takimi jak Corvus Belli i Steam Forged Games. Firma koncentruje wszystkie swoje wysiłki, aby zaspokoić rosnące w zawrotnym tempie potrzeby profesjonalistów w dziedzinie gier na dedykowane maty do gier, dlatego najwyższa jakość produktów jest ich najwyższym priorytetem.

– Drukarka sublimacyjna Mutoh zapewniła nam niezwykłą zdolność do samodzielnego wytwarzania każdego z naszych produktów i obserwowania całego procesu produkcyjnego, upewniając się, że projekt jest wykonywany w najdrobniejszych szczegółach – mówi Kostas Brazauskas. – Nasi klienci nie akceptują żadnych kompromisów, jeśli chodzi o jakość produktu. Nawet najdrobniejsze szczegóły mają znaczenie w świecie gier – na przykład maty do gry i tace do kości wykonujemy ze specjalnie dobranego materiału syntetycznego, który pozwala na ciche turlanie się kości, co jest bardzo cenione wśród graczy.

Nagrody

W 2015 roku Deep-Cut Studio otrzymało swoją pierwszą nagrodę w konkursie na najlepsze akcesoria do gier za produkt Urban Wasteland Mat. – To było dla nas ogromne osiągnięcie, udowadniające, że zmierzamy we właściwym kierunku – mówi Gediminas Jonaitis. Ponadto w 2016 roku firma znalazła się na 3. finałach Annual Gaming Awards. – Na te konkursy głosują gracze na całym świecie – takie uznanie sprawia, że ​​czujemy się naprawdę zaszczyceni i inspiruje nas do prób osiągnięcia jeszcze więcej – mówi Kostas Brazauskas.

Drukarki sublimacyjne Mutoh ValueJet serii WX

Mutoh ValueJet 1638WX to japońska drukarka sublimacyjna serii „WX”. Seria ta obejmuje kilka modeli różniących się szerokością, liczbą głowic i wydajnością. Aktualnie na rynku dostępne są modele: 1604WX, 1624WX, 1638WX, 1938WX i 1948WX.

W Deep-Cut Studio pracuje 2-głowicowa drukarka Mutoh ValueJet 1638WX o szerokości druku 1.62 metra. Urządzenie pracuje w technologii zmiennej wielkości  (ang. Variable Dot) kropli atramentu. Zakres generowanych przez dysze kropel jest bardzo szeroki i zaczyna się od 5.9 a kończy na 45.3 pL. Dzięki, tej technologii maszyna ma możliwość w sposób optymalny drukować zarówno gładkie aple, łagodne przejścia tonalne jak i wymagające detale. Drukaka sublimacyjna Mutoh ValueJet 1638WX w szybkim trybie produkcyjnym potrafi zadrukować od 42 do 65 metrów kwadratowych na godzinę.

W Polsce, drukarki sublimacyjne ValueJet serii WX dostępne są w ofercie wyłącznego dystrybutora marki Mutoh – Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

www.deepcutstudio.com