Druk Cyfrowy, Nowości

Epson przedstawia dwie designerskie drukarki fotograficzne dla profesjonalistów

Modele SureColor SC-P900 i SC-P700 to wysokiej jakości drukarki fotograficzne przeznaczone dla fotografów i artystów ceniących funkcjonalność oraz świetne wzornictwo.

Grzegorz Mencfel, Business Account Manager - LFP w Epson.

Jesteśmy przekonani, że nowe drukarki spodobają się profesjonalistom pracującym w branżach kreatywnych, którzy w równej mierze cenią szczegółowe wydruki o najwyższej jakości, jak i atrakcyjny wygląd samego sprzętu. Choć brzmi to jak frazes, ale trzeba przyznać, że w przypadku modeli SC-P700 i SC-P900 naprawdę udało się doskonale pogodzić formę z funkcjonalnością. Na precyzję i jakość wydruków pozytywnie wpływają najgłębsze czernie i rozszerzona gama odcieni niebieskiego, dzięki którym możliwe jest tworzenie wręcz ultrarealistycznych prac. Co więcej, wszystko to jest częścią kompletnego rozwiązania do druku firmy Epson, na które składa się sprzęt, oprogramowanie, tusze i papier. 

Grzegorz Mencfel, Business Account Manager – LFP w Epson.

Epson prezentuje dwie, zaawansowane i jednocześnie łatwe w użyciu drukarki fotograficzne: SureColor SC-P900 i SC-P700. Choć te lekkie, kompaktowe modele powstały z myślą głównie o profesjonalnych fotografach, spodobają się również artystom, pracownikom studiów i laboratoriów fotograficznych, a także osobom zajmującym się tematem fotografii amatorsko lub półprofesjonalnie.

Premierowe modele wyróżniają się swoim nowym wyglądem: na podstawie badań przeprowadzonych wśród użytkowników Epson wypracował założenia wzornictwa, która określają, że same urządzenia mają się prezentować równie atrakcyjne, co pochodzące z nich wydruki. Zarówno model SC-P700 (do A3+), jak i SC-P900 (do A2+) wykorzystują technologię powlekania, tryb Carbon Black oraz atrament UltraChrome Pro 10, w efekcie pozwalając na uzyskanie niesamowicie głębokiej czerni.

 

 
 • Trzy podajniki papieru pozwalające korzystać z szerokiego zakresu nośników
 • Wartość D-Max dla czarnego tuszu: 2,95
 • 4,3-calowy optyczny ekran dotykowy LCD (pozwalający na obsługę także w rękawiczkach) z możliwością personalizacji interfejsu
 • Oprogramowanie Epson Media Installer ułatwia obsługę sprzętu
 • Rozszerzona gama odcieni koloru niebieskiego umożliwia drukowanie ultrarealistycznych obrazów 
 • Czarne tusze w wariantach: matowym i fotograficznym (PK/MK)
 • Oprogramowanie Epson Print Layout przyspiesza i ułatwia zarządzanie drukowaniem w kolorze.
 • Zintegrowany beztrzpieniowy moduł rolki w modelu SC-P700; opcjonalny w SC-P900
 • Nowy automatyczny podajnik arkuszy (ASF) eliminuje trudności przy drukowaniu prac artystycznych
 • Najmniejsze wymiary i waga w swojej klasie
 • Poprawiona szczelność chroni przed pyłem i brudem

 – Jesteśmy przekonani, że nowe drukarki spodobają się profesjonalistom pracującym w branżach kreatywnych, którzy w równej mierze cenią szczegółowe wydruki o najwyższej jakości, jak i atrakcyjny wygląd samego sprzętu. Choć brzmi to jak frazes, ale trzeba przyznać, że w przypadku modeli SC-P700 i SC-P900 naprawdę udało się doskonale pogodzić formę z funkcjonalnością. Na precyzję i jakość wydruków pozytywnie wpływają najgłębsze czernie i rozszerzona gama odcieni niebieskiego, dzięki którym możliwe jest tworzenie wręcz ultrarealistycznych prac. Co więcej, wszystko to jest częścią kompletnego rozwiązania do druku firmy Epson, na które składa się sprzęt, oprogramowanie, tusze i papier” – powiedział Grzegorz Mencfel, Business Account Manager — LFP w Epson.

Modele SC-P700 i SC-P900 będą dostępne w sprzedaży w Europie Zachodniej od kwietnia 2020 r., a na pozostałych rynkach regionu EMEAR od sierpnia 2020 r. Obie drukarki zostaną oficjalnie zaprezentowane na konferencji The Photography Show w Birmingham, którą przesunięto na termin 19-22 września. 

 
KL